Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
31/1/2012- Dom Generalny – Projekt Europa liczy trzy lata. Spojrzenie na młodzież i salezjanów
(ANS – Rzym) – W dniu 31 stycznia 2009 r., z okazji uroczystości Księdza Bosko, Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez zainicjował “Projekt Europa”. Agencja iNfo Salezjańska zaczyna publikację cyklu artykułów poświęconych analizie rzeczywistości młodzieżowej w europejskich krajach i przedstawieniu niektórych działań salezjanów, których celem jest danie odpowiedzi na potrzeby młodzieży ze Starego Kontynentu.
31/1/2012- Hiszpania – PE: Innowacja w zakresie pośrednictwa pracy dla młodzieży
(ANS – Madryt) – W styczniu tego roku kończy się II edycja Programu Konsultacji Federacji Platform Społecznych “Pinardi”, prowadzonych przez salezjanów z Hiszpanii. Program ten stanowi innowacyjne doświadczenie w zakresie pośrednictwa pracy dla młodzieży i rozwoju, realizowanego zgodnie z metodami doradztwa przedsiębiorczego przez Federację „Pinardi”, we współpracy z Grupą „BLC”.
31/1/2012- HISZPANIA – CZY NAPRAWDĘ MŁODZIEŻ PRZEŻYWA KRYZYS?
Rozpoznać świat ludzi młodych: niektóre kluczowe elementy pozwalające zrozumieć ich sposób myślenia
18/1/2012- Dom Generalny – Projekt Europa: ankieta pozwalająca poznać rzeczywistość migracji
(ANS – Rzym) – Ruszyła w tych dniach ankieta, która pomoże poznać rzeczywistość migracji w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem dzieł i działania duszpasterskiego salezjanów. Wyniki tej ankiety, która wpisuje się w zakres działań realizowanych w ramach Projektu Europa, zostaną przedstawione na jesieni, w czasie najbliższego spotkania Inspektorów Europy, który jest przewidziane od 29 listopada do 1 grudnia 2012 r.
2/1/2012- Hiszpania – Formacja młodych salezjanów: Europa i reorganizacja Inspektorii
(ANS – Granada) – W dniach 26-29 grudnia, w ramach “Projektu Europa” i procesu reorganizacji i rewitalizacji placówek salezjańskich w Hiszpanii, w nowicjacie w Granadzie odbyło się drugie spotkanie salezjanów w formacji początkowej z 6 Inspektorii hiszpańskich.
2/12/2011- Włochy – Europejskie Seminarium Delegatów Inspektorialnych ds. Animacji Misyjnej
(ANS – Turyn) – Delegaci inspektorialni ds. Animacji Misyjnej (DIAM) z Europy zgromadzili się w Turynie od 28 listopada do 1 grudnia, aby omówić etapy i działania, jakie są realizowane w poszczególnych krajach. Dni te oznaczały wznowienie, po 14 latach, spotkań DIAM z terenu Europy.
28/11/2011- Dom Generalny – Spotkanie misjonarzy salezjańskich wysłanych do Europy
(ANS – Rzym) – W zeszły weekend, od 25 do 27 listopada, odbyło się I Spotkanie misjonarzy salezjańskich Europy. Prowadzili je Radcy: ds. Misji i ds. Formacji, ks. Václav Klement i ks. Francesco Cereda.
12/10/2011- Dom Generalny – Projekt Europa także z imigrantami
(ANS – Rzym) – Wśród zadań przewidzianych w „Projekcie Europa” znajduje się także praca wśród imigrantów. W celu udzielenia konkretnych odpowiedzi na tę potrzebę, grupa robocza, składająca się z przedstawicieli salezjańskich Inspektorii Europy, spotkała się w Domu Generalnym w dniu 8 października, by przedstawić program działania i różne inicjatywy, podjęte z myślą o imigrantach.
11/10/2011- Belgia – Obchody 120. rocznicy dzieła w Liege
(ANS – Liege) – Sobota, 8 października, była dla dzieła salezjańskiego w Liege, w Belgii, dniem obchodów 120. rocznicy jego istnienia. W grudniu 1891 r. pierwsi Salezjanie i Córki Maryi Wspomożycielki przybyli do tego przemysłowego miasta nad rzeką Mozą, aby otworzyć sierociniec i warsztaty zawodowe dla dzieci robotników, odpowiadając w ten sposób na prośbę biskupa Doutreloux, biskupa „miasta świetlistego”, miasta Eucharystii.
21/9/2011- Dom Generalny – Misje w sercu Europy
(ANS – Rzym) – Dawniej misjonarze ze zgromadzeń zakonnych wyruszali z Europy, aby ewangelizować Nowy Świat. Dzisiaj, kiedy Europa zdaje się zatracać swoją tożsamość kulturową i duchową, obserwuje się odwrotne zjawisko: z innych kontynetów przybywają misjonarze, aby świadczyć o Chrystusie na Starym Kontynencie. To doświadczenie misyjne będzie także udziałem ks. Pedro Ayala.
Stronę 8 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»