Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
1/8/2012- Dom Generalny – PE: Salezjanie w Słowenii
(ANS – Lublana) – Salezjanie ze Słowenii obchodzili niedawno 110 lat swojej historii. Na tym kraju, znaczonym w ostatnich dziesięcioleciach wielkimi przemianami społecznymi i politycznymi, zatrzymuje tym razem swoją uwagę ANS, która co miesiąc przedstawia rzeczywistość salezjańską w różnych krajach europejskiego kontynentu: świat, aby lepiej poznać i zrozumieć Projekt Europa.
1/8/2012- Słowenia – PE: “Skala” – wychowanie dzieci ulicy
(ANS – Lublana) – “Skala” to salezjańska NGO, która wchodzi w skład Stowarzyszenia “Zavod Salesianum”, założonego w 1996 r. przez Inspektorię Słoweńską z siedzibą w Lublanie. Jej celem jest wychowanie młodych, którzy żyją na ulicy, i wspieranie ich w integralnym rozwoju.
26/7/2012- Dom Generalny – Projekt Europa: najbliższe, IV spotkanie Inspektorów
(ANS – Rzym) – Od piątku 30 listopada do niedzieli 2 grudnia w “Salesianum” Domu Generalnego w Rzymie będzie się odbywać IV spotkanie Inspektorów Europy w celu weryfikacji drogi przebytej w ramach Projektu Europa, rozpoczętym oficjalnie przez Zgromadzenie Salezjańskie w styczniu 2009 r.
24/7/2012- Włochy – Projekt Europa: siódme spotkanie Komisji
(ANS – Turyn) – Komisja ds. Projektu Europa spotkała się w dniach 21-23 lipca w Turynie-Valdocco. Było to siódme spotkanie od czasu, kiedy została powołana przez Przełożonego Generalnego w dniu 31 stycznia 2009 r. Po zakończeniu kadencji ks. Ivana Marianovica, Inspektora chorwackiego, nowym członkiem Komisji został ks. Mark Tips, Inspektor Belgii Północnej.
3/7/2012- Irlandia – PE: Historia wynalazcy Tactico - Football Edition
(ANS – Dublin) – Mark O’Callaghan jest dzisiaj przedsiębiorcą, który odniósł sukces. Byłoby bardzo trudno wyobrazić sobie to 30 lat temu, kiedy z powodu problemów rodzinnych Mark musiał zamieszkać w ośrodku “Don Bosco House” w Clontarf. Jest to historia, która ukazuje rezultaty pracy wychowawczej salezjanów irlandzkich, współpracujących z innymi środowiskami kościelnymi.
3/7/2012- IRLANDIA – PE: SCENARIUSZ SPOŁECZNY, MŁODZIEŻOWY I KOŚCIELNY
Ks. Patrick Hennessy, wikariusz Inspektorii “Św. Patryka”, przybliża nam obraz rzeczywistości społecznej, młodzieżowej i kościelnej w Irlandii. Składają się nań rezultaty badań i perspektywy, które otwierają się dla Kościoła i posłannictwa salezjańskiego.
3/7/2012- Dom Generalny – PE: Przyszłość salezjańskiej Irlandii: wyzwania i nadzieje
(ANS – Rzym) – Analiza sytuacji młodzieży na Starym Kontynencie, rozpatrywana poprzez pryzmat Projektu Europa, w tym miesiącu zatrzymuje się na Irlandii. Kraju o silnej tradycji katolickiej, który przeżywa chwile głębokiej transformacji.
4/6/2012- Portugalia – PE: Szkoła społeczno-sportowa w służbie potrzebującym
(ANS – Funchal) – Dobiega końca pierwszy rok szkolny w szkole społeczno-sportowej salezjanów z Funchal, będącej owocem porozumienia pomiędzy Fundacją “Real Madryt”, inicjatorem projektu, a salezjańską Inspektorią pw. św. Antoniego. Na wyspie Madeira, gdzie urodziła się gwiazda “Realu Madryt”, Cristiano Ronaldo, Synowie Ks. Bosko trudzą się na rzecz rozwoju “mistrzów” życia.
4/6/2012- Portugalia – PE: Wychowywać z miłością, Projekt “Solsal”
(ANS – Lizbona) – Od 2008 r. w Portugalii jest realizowany Projekt “SolSal” (“Solidarność Salezjańska”), powstały z myślą zaspokojenia potrzeb dzieci i młodzieży oraz wsparcia rodziców w procesie wychowania i rozwoju dzieci. Jest to projekt, który zapewnia profesjonalne doradztwo, i z którego korzystają rodzice różnej narodowości.
4/6/2012- Dom Generalny – PE: Młodzież & Salezjanie Portugalii
(ANS – Rzym) – Piątym etapem podróży, jaką przebywa ANS, proponując poznanie rzeczywistości młodzieżowej i salezjańskiej w krajach europejskich, jest Portugalia. Rzeczywistość, która przechodzi transformację; gdzie młodzi potrzebują towarzyszenia, odpowiednich wzorców wychowawczych i wiarygodnych przykładów. Są to obszary, na których ciągle udzielają się na pierwszej linii salezjanie portugalscy.
Stronę 5 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»