Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
3/12/2012- Dom Generalny – PE: Nowa ewangelizacja w Europie, wystąpienie arcybiskupa Fisichelli
(ANS – Rzym) – Prelekcja arcybiskupa Salvatore Fisichelli, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, otworzyła w sobotę, 1 grudnia, obrady Inspektorów Europy w Rzymie w ramach ich IV spotkania.
3/12/2012- Dom Generalny – PE: Zakończyło się IV Spotkanie Inspektorów, prace są kontynuowane
(ANS – Rzym) - Przyszłość Projektu Europa (PE) była tematem ostatniej sesji IV Spotkania Inspektorów Europy, którzy zgromadzili się w Domu Generalnym w dniach 30 listopada – 2 grudnia. W obradach w tych dniach uczestniczyli także: Matka Yvonne Reungoat, Wikaria generalna s. Emilia Musatti, jak również Radczynie Sektorów Rodziny Salezjańskiej i Duszpasterstwa Młodzieży: s. Maria Luisa Miranda i s. Maria del Carmen Canale, co potwierdzało, iż PE musi stanowić przedmiot zaangażowania także Rodziny Salezjańskiej.
3/12/2012- Dom Generalny – PE: Zainteresowanie migrantami na bazie danych i zaangażowanie interkulturowe
(ANS – Rzym) – Na trzecią sesję roboczą spotkania Inspektorów Europy złożyła się prezentacja wyników badania na temat “Zainteresowanie migrantami i posłannictwo salezjańskie w społecznościach międzykulturowych Europy”, które zostało przeprowadzone pod kierunkiem ks. Vito Orlando, wykładowcy pedagogii społecznej i zastępcy rektora Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.
30/11/2012- Dom Generalny – PE: Inspektorzy Europy w pracy
(ANS – Rzym) – W dniu dzisiejszym, 30 listopada, we wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęło się IV Spotkanie Inspektorów Europy. W najbliższych dniach będą omawiane tematy, które pozwolą zorientować się co do obecnej sytuacji i dalej kontynuować Projekt Europa, zapoczątkowany przez Zgromadzenie Salezjańskie w styczniu 2009 r., uwzględniając przy tym obecne czasy i drogę Kościoła.
27/11/2012- Dom Generalny – Zainteresowanie migrantami i posłannictwo salezjańskie: to, co salezjanie czynią dla migrantów w Europie
(ANS – Rzym) – W dniu 1 grudnia, w sobotę, w ramach IV Spotkania Inspektorów Europy zostaną przedstawione wyniki badania na temat: “Zainteresowanie migrantami i posłannictwo salezjańskie w społecznościach wielokulturowych Europy”. Ukazuje ono zaangażowanie Zgromadzenia Salezjańskiego na rzecz migrantów w europejskich inspektoriach. Stanowi on zbiór dobrych praktyk, możliwości i głównych wyzwań w perspektywie dalszych, celowych działań w wymiarze europejskim.
26/11/2012- Chorwacja – PE: Początek, rozwój, trudności i odrodzenie
(ANS – Zagrzeb) – W tym miesiącu w swoim przeglądzie, dotyczącym placówek salezjańskich w Europie, ANS kieruje naszą uwagę na Chorwację. Tam salezjanie prawie zawsze realizowali swoje posłannictwo wychowawcze w bardzo trudnych warunkach politycznych i społecznych. Ale od prawie 100 lat od swojego przybycia dobrze zaznaczają swoją obecność wśród młodzieży, angażują się w liczne projekty i są ukierunkowani na przyszłość.
6/11/2012- Dom Generalny – PE: młodzież przede wszystkim. Salezjanie w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie
(ANS – Rzym) – Integracja społeczna, zatrudnienie, globalizacja i stosunek do tradycji... To niektóre z wyzwań, wobec których staje młodzież z Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, z krajów, które tworzą Inspektorię św. Jana Bosko (CRO). Tymi, którzy pomagają młodym stawić czoła tym wyzwaniom, kładąc akcent na integralną edukację, są salezjanie. ANS, w ramach Projektu Europa, przybliża tę rzeczywistość.
6/11/2012- CHORWACJA – PE: WYZWANIA DOTYCZĄCE MŁODZIEŻY
Także w Chorwacji ludzie młodzi, podobnie jak ich rówieśnicy z innych krajów europejskich, są wezwani do stawienia czoła nowym wyzwaniom, płynącym ze strony społeczeństwa i kultury. Są to kwestie, które zarówno wychowawcy, jak i salezjanie muszą brać pod uwagę, chcąc słuchać i kroczyć razem z młodzieżą.
4/10/2012- Malta – PE: powołaniowe towarzyszenie młodzieży
(ANS – Dingli) – Nie można w pełni zrozumieć salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego, jeśli nie weźmie się pod uwagę wielkiego zaangażowania w powołaniowe towarzyszenie młodzieży. Jest ono przejawem stałej odpowiedzialności, znajdującej wyraz w wielkich wydarzeniach, takich jak “Boscofest” i długoterminowe akcje młodzieżowe.
3/10/2012- Malta – PE: Zaangażowanie salezjanów na rzecz młodzieży
(ANS – Sliema) – Archipelag Maltański, ze względu na swoje położenie geograficzne, zawsze stanowił punkt spotkania różnych kultur. Malta w całości należy do Europy, jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 r., a pod względem salezjańskim – uczestnikiem Projektu Europa. W artykułach, które pojawią się dzisiaj i w najbliższych dniach, przybliżymy niektóre elementy z nią związane, pozwalające lepiej poznać rzeczywistość młodzieżową i zaangażowanie salezjanów w tym kraju.
Stronę 3 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»