Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
3/4/2012- Dom Generalny – PE: młodzież we Francji
(ANS – Rzym) – Kontynuowana jest droga oceny i analizy związana z młodzieżową rzeczywistością w Europie, jaką ANS przemierza dzięki współpracy z salezjanami i ekspertami tego sektora, proponując ją swoim czytelnikom. Tym razem przedmiotem analizy będzie młodzież z Francji.
29/3/2012- Włochy – Od edukacji chłopca do edukacji wioski
(ANS – Turyn) – Od zaangażowania na rzecz jednej tylko osoby mogą wziąć początek korzyści dla całej wspólnoty. Tak się stało w przypadku Williama, chłopca pochodzącego z grupy etnicznej Masajów z Tanzanii, który znalazł wsparcie ze strony wielu osób i możliwość edukacji w salezjańskiej szkole w Turynie. A którego intencją dzisiaj jest spłacić dług wdzięczności, pomagając dzieciom ze swojej wioski, mających mniej szczęścia niż on.
28/3/2012- Rumunia – Być Księdzem Bosko dzisiaj
(ANS – Bacău) – W tym roku, poświęconym poznaniu historii Księdza Bosko, pojawia się świadectwo o tym, w jaki sposób jeszcze dzisiaj osoba świętego z Turynu jest zdolna pobudzić do marzeń i zmotywować młodych do zaangażowania na rzecz zbawienia innych młodych.
8/3/2012- Włochy – PE: “SOS Ascolto”. Zainteresowanie ukrytymi problemami
(ANS – La Spezia) – Wśród różnych zajęć, jakie Oratorium “Don Bosco” z La Spezia i Federacja SCS/CNOS “Salesiani per il Sociale” realizują wraz z innymi partnerami z sektora administracji i polityki społecznej, znajduje się “SOS Ascolto”, program konsultacji, poradnictwa i towarzyszenia, którego celem jest wychwycenie problemów społecznych, które nie są bezpośrednio widoczne, i udzielenie odpowiedzi na trudności, które najbardziej dotykają rodziców i nieletnich.
29/2/2012- Dom Generalny – PE: spojrzenie na rzeczywistość włoską
(ANS – Rzym) – W dniu dzisiejszym, 29 lutego, powracamy do przeglądu, jaki ANS proponuje swoim czytelnikom w celu pogłębienia wiedzy o młodzieży europejskiej i zaangażowaniu salezjanów na rzecz nich. Po Hiszpanii, analizowanej w ubiegłym miesiącu, przyszła kolej na Włochy.
29/2/2012- Włochy – PE: praca z młodzieżą potrzebującą częścią składową życia każdego salezjanina
(ANS – Rzym) – “Dobry chrześcijanin i uczciwy obywatel” – to prawo i program życia i całościowego wychowania każdego człowieka młodego i osoby ludzkiej, wykraczający poza wcześniejszą i wyjściową sytuację, w której ten się znajduje i żyje, gdy wchodzi w kontakt z “galaktyką” salezjańską. To stanowi punkt wyjścia dla pracy salezjanów wśród młodych znajdujących się w sytuacji zagrożenia.
29/2/2012- Włochy – PE: Kultywując “inteligencję w rękach” młodzieży
(ANS – Rzym) – Prawie 70% młodych, którzy ukończyli salezjańskie Ośrodki Kształcenia Zawodowego (CFP, po upływie roku od uzyskania kwalifikacji albo znajduje pracę, albo kontynuuje naukę w celu otrzymania dyplomu. Jest to pocieszający wskaźnik w czasie, gdy we Włoszech kryzys i brak miejsc pracy dotykają przede wszystkim młodzież; daje to wyobrażenie o żywotności salezjańskiego kształcenia.
29/2/2012- Włochy – PE: DonBoscoLand, network for Dreaming
(ANS – Wenecja-Mestre) – “DonBoscoLand” (“Ziemia Księdza Bosko”) jest przestrzenią internetową, która zrodziła się około 10 lat temu, stworzoną i codziennie animowaną przez Salezjański Ruch Młodzieżowy z Triveneto. „Ziemia” wybrana po to, by przyjąć młodych, przemawia ich językiem we wszystkim: grafice, kolorach, slangu, poruszanych tematach i narzędziach oddanych do dyspozycji.
29/2/2012- WŁOCHY – KRÓTKIE UWAGI NA TEMAT SYTUACJI MŁODZIEŻY
Tematy i dane pozwalające poznać oblicze młodych Włochów
2/2/2012- Dom Generalny – PE: „EuroClip Don Bosco”, spojrzenie młodych na europejskie obywatelstwo
(ANS – Rzym) – Listem, przesłanym w dniu wczorajszym, 1 lutego, do Inspektorów oraz Delegatów ds. Duszpasterstwa Młodzieży i ds. Komunikacji Społecznej z Europy, został oficjalnie zainicjowany “EuroClip Don Bosco” – europejski festiwal filmów krótkometrażowych, który jest adresowany do młodzieży. Inicjatywa ta, podjęta przez Dykasteria ds. Komunikacji Społecznej i Duszpasterstwa Młodzieży, wpisuje się w Projekt Europa, który został zapoczątkowany przez Zgromadzenie Salezjańskie w dniu 31 stycznia 2009 r.
Stronę 7 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»