Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
10/5/2013- Holandia – Przełożony Generalny otwiera nową placówkę salezjańską w Amsterdamie
(ANS - Amsterdam) – W tych dniach Przełożony Generalny przebywa z wizytą w Inspektorii Belgii Północnej – Holandii pw. św. Jana Berchmansa. W dniu wczorajszym zainicjował nową wspólnotę w Amsterdamie, która, jak to określił ks. Chávez, jest aktem wiary i odwagi, aby młodzież dostąpiła darów Ks. Bosko, którymi są: uprzywilejowane ukochanie ich, przekonanie o wartości wychowania i System Prewencyjny – jako metoda wychowawcza i forma duchowości.
15/4/2013- Dom Generalny – Projekty europejskie & salezjańskie nauczanie i kształcenie zawodowe
(ANS – Rzym) – W dniach 12-14 kwietnia w Domu Generalnym w Rzymie odbyło się pierwsze spotkanie odpowiedzialnych i specjalistów w zakresie europejskich projektów salezjańskich szkół i ośrodków kształcenia zawodowego w Europie. W spotkaniu, zorganizowanym przez Biuro ds. Szkół i Ośrodków Kształcenia Zawodowego Dykasterii ds. Duszpasterstwa Młodzieży, uczestniczyło 25 przedstawicieli tego sektora, którzy przybyli z Bośni, Wielkiej Brytanii, Włoch, Malty, Kosowa, Polski, Hiszpanii i Węgier.
9/4/2013- Portugalia – II Spotkanie Komisji Salezjańskich Szkół Europy
(ANS – Lizbona) – W dniach 5-6 kwietnia w Lizbonie odbyło się II Spotkanie Salezjańskich Szkół Europy SDB i CMW. W spotkaniu, zwołanym przez Dykasterię salezjanów i Sektor Córek Maryi Wspomożycielki ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego, uczestniczyły 22 osoby z 11 krajów Starego Kontynentu.
22/3/2013- Irlandia – PE: ks. Klement spotyka się z misjonarzami
(ANS – Maynooth) – W ubiegłą sobotę, 16 marca, w domu salezjańskim, mieszczącym się w pomieszczeniach uniwersytetu w Maynooth, odbyło się spotkanie refleksji nad aktualnym stanem realizacji Projektu Europa w Inspektorii Irlandzkiej pw. św. Patryka. W spotkaniu uczestniczyli: ks. Václav Klement, Radca ds. Misji salezjańskich; ks. Michael Casey, Inspektor, oraz salezjanie misjonarze, którzy przybyli do Irlandii w ramach Projektu Europa, i wielu innych salezjanów z różnych wspólnot w kraju.
5/3/2013- Węgry – PE: spotkanie misjonarzy z Austrii, Bułgarii i Węgier
(ANS – Péliföldszentkereszt) – W ubiegły weekend, 1-3 marca, w Péliföldszentkereszt, w Domu Macierzystym salezjanów węgierskich odbyło się spotkanie misjonarzy Projektu Europa, którzy znajdują się w Austrii, Bułgarii (Inspektoria Republiki Czeskiej) i na Węgrzech. Obecnych było 16 misjonarzy i salezjanów odpowiadających za wprowadzenie misjonarzy do poszczególnych inspektorii.
24/1/2013- Dom Generalny – “Słówko na dobranoc” Przełożonego Generalnego na zakończenie zimowej sesji Rady Generalnej
(ANS – Rzym) – Wczoraj wieczorem, 23 stycznia, Przełożony Generalny skierował “słówko na dobranoc” do salezjanów Domu Generalnego, odnosząc się do obrad zimowej sesji Rady Generalnej. Jej oficjalne zakończenie będzie mieć miejsce jutro, 25 stycznia.
14/12/2012- Wielka Brytania – PE: Przyjąć i towarzyszyć misjonarzom
(ANS – Bollington) – Pod kierunkiem ks. Kierana Andersona, Radcy inspektorialnego ds. Formacji, i ks. Tony’ego Fernandesa, z Komisji inspektorialnej ds. Formacji, w dniach 7-9 grudnia w “Savio House” w Bollington odbyło się spotkanie małej grupy salezjanów pochodzących z Indii, Wietnamu, Polski i Słowacji, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w ramach Projektu Europa. Była to okazja, aby zastanowić się i podzielić doświadczeniem związnym z ich pobytem w Inspektorii Wielkiej Brytanii, a jednocześnie – lepiej się poznać.
5/12/2012- Francja – Drogi włączenia misjonarzy Projektu Europa
(ANS – Lyon) – Od 30 listopada do 4 grudnia w salezjańskim domu formacyjnym w Fourvičre, w Lyonie, zgromadzili się misjonarze, którzy zostali skierowani do Francji, Belgii i Holandii. W spotkaniu uczestniczyli także ci, których Inspektorie oddelegowały jako osoby, które mają im towarzyszyć w ich stopniowym i skutecznym włączaniu się w środowisko.
4/12/2012- Dom Generalny – Komisja ds. Projektu Europa
(ANS – Rzym) – W niedzielne popołudnie, 2 grudnia, po zakończeniu IV Spotkania Inspektorów Europy, odbyło się posiedzenie Komisji ds. Projektu Europa, która zakończyła swoją pracę związaną z refleksją, towarzyszeniem, pobudzaniem do działania i animacją w związku z Projektem Europa (PE). Istotnie, było to jej ostatnie spotkanie.
3/12/2012- Dom Generalny – PE: Ocena i ukierunkowania dotyczące przyszłości w sprawozdaniu Przełożonego Generalnego
(ANS – Rzym) – Przełożony Generalny, otwierając obrady IV Spotkania Inspektorów Europy, przedstawił niektóre punkty oceny odnośnie do dotychczasowej realizacji Projektu Europa (PE) i wskazał także na niektóre kierunki dotyczące przyszłości. Nie są to czyste dane, ale obraz tego, w jaki sposób salezjanie zrozumieli, przyjęli i urzeczywistniają PE.
Stronę 2 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»