Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
3/10/2012- Malta – PE: letnia praktyka wolontariatu
(ANS – Senglea) – Służba Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieżowego z Malty od początku swego istnienia angażuje się w proponowanie młodym zajęć wolontariatu i animacji, aby zapewnić przyjazne środowisko najmniejszym i stworzyć okazję do dojrzewania i brania odpowiedzialności młodzieży. Roberta Mifsud, młoda animatorka, opowiada o swojej praktyce wolontariatu, jaką odbyła w związku z obozem letnim “YES” (Youths Engage in Senglea – Młodzie zaangażowani w Senglea).
3/10/2012- Malta – PE: “BOSCOcrew” i budowanie środowisk wychowawczych
(ANS – Sliema) – “BOSCOcrew” jest ośrodkiem produkcji audiowizualnej salezjanów na Malcie, którego celem jest promocja formacji integralnej i ewangelizacja poprzez media. Projekt “BOSCOcrew”, inspirując się kryteriami Ks. Bosko, wykorzystuje fazę produkcji medialnej jako drogę edukacji nieformalnej i oferuje przestrzeń, w której młodzi mogą wzrastać w swoich umiejętnościach i kreatywności.
3/10/2012- MALTA – PE: BÓG W ŻYCIU MŁODZIEŻY
Ks. Joe Cini, salezjanin z Malty, pomaga nam zrozumieć stosunek młodzieży z tej śródziemnomorskiej wyspy do religii. Jest to spojrzenie na bazie badań i doświadczeń.
19/9/2012- Dom Generalny – Wywiad z nowymi misjonarzami: ks. Nawrat, który wyjeżdża w ramach Projektu Europa
(ANS – Rzym) – Wśród 45 misjonarzy, którzy uczęszczają na kurs formacyjny znajdują się także i ci, którzy biorą udział w Projekcie Europa. Jednym z nim jest ks. Łukasz Nawrat, należący do Inspektorii Krakowskiej, który uda się do Irlandii, gdzie już przebywał dwa lata jako asystent.
3/9/2012- Polska – PE: “Terapia łaski” dla ratowania młodych
(ANS – Wrocław) – Na początku lat siedemdziesiątych grupa studiujących hipisów trafia do salezjańskiego domu we Wrocławiu. Są to młodzi ludzie, dla których istniejące odpowiedzi na odwieczne pytania okazują się niewystarczające. A pokusa „nowych” odpowiedzi w stylu: sex, drugs and rock ’n’ roll bywa błyskotliwa i pociągająca. Od tamtego czasu, w spotkaniach z nimi swoje powołanie salezjańskie realizuje salezjanin - ks. Andrzej Szpak.
3/9/2012- Dom Generalny – PE: złożona rzeczywistość Polski
(ANS – Rzym) – We wrześniu analiza sytuacji, w jakiej znajdują się młodzi Europejczycy – i w konsekwencji, w jakiej działają salezjanie w ramach Projektu Europa – skupia się na Polsce; kraju, który odzwierciedla możliwości i kontrasty całego kontynentu.
3/9/2012- POLSKA – PE: SPOJRZENIE NA RZECZYWISTOŚĆ PRZEZ PRYZMAT KONTRASTÓW OSTATNICH DZIESIĘCIOLECI
Ks. Tomasz Kijowski, delegat ds. Duszpasterstwa Młodzieży Inspektorii Krakowskiej (PLS), zarysowuje pokrótce obraz rzeczywistości polskiej, wskazując na pewne “pomiędzy”. Geograficzne “pomiędzy” naznaczyło historię i tworzy kulturę, jest źródłem radości i wyzwań, a także kształtuje duchowość. Są i inne “pomiędzy”, szczególnie istotne dla młodych Polaków.
7/8/2012- Dom Generalny – Obecność Salezjanów wśród Muzułmanów: sytuacja Kosowa
(ANS – Rzym) – Ks. Matteo di Fiore, salezjanin włoski, urodzony w 1950 r., jest obecnie dyrektorem placówki salezjańskiej w Kosowie; składa się na nią dzieło w Pristinie i mała wspólnota w Gjilan. Na marginesie „Dni Studium poświęconych obecności Salezjanów wśród Muzułmanów” zadaliśmy mu kilka pytań.
1/8/2012- SŁOWENIA – PE: SYTUACJA MŁODZIEŻY W KRAJU BARDZO ZMIENIONYM
W ostatnich dwudziestu latach społeczeństwo słoweńskie doświadczyło wszechstronnych zmian, które dotknęły jego głębi.
1/8/2012- Słowenia – PE: Program PUM, planowe dokształcanie młodych bezrobotnych
(ANS – Celje) – Pośród różnych działań, jakie realizują salezjanie z Celje, znajduje się także program dokształcania ludzi młodych w wieku od 15 do 26 lat, którzy pozostają bez pracy. Program ten, opatrzony nazwą „PUM” – skrót oznacza „planowe dokształcanie młodych” – jest finansowany przez Ministerstwo Oświaty i Europejski Fundusz Społeczny.
Stronę 4 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»