Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
26/5/2011- Włochy – Nowicjusze Europy: wezwani do poświęcenia życia młodzieży
(ANS – Pinerolo) – Valdocco i miejsca, w których żył i działał Ks. Bosko, także w tym roku były świadkami, po raz trzeci, spotkania salezjańskich nowicjuszy z Europy. Spotkanie, które wpisuje się zakres inicjatyw podejmowanych w ramach Projektu Europa, chce pomóc nowicjuszom i ich formatorom poznać charakterystyczne cechy i różnice tego samego charyzmatu oraz budować mentalność europejską.
17/5/2011- Włochy – Komunikacja Społeczna a Projekt Europa: dwumian strategiczny
(ANS – Genzano) – Spotkanie Delegatów ds. Komunikacji Społecznej i Referentów Projektu Europa, które odbyło się w Genzano di Roma w dniach 12-15 maja, poruszało się pod dwóch torach tematycznych: Salezjański System Komunikacji Społecznej (SSCS) i Projekt Europa (PE). Na zakończenie spotkania Radca ds. Komunikacji Społecznej, ks. Filiberto González, przekazał Inspektorom Europy list zachęcający ich do upowszechnienia poruszonych treści i wprowadzenia pewnych działań operatywnych, do których zobowiązali się uczestnicy.
16/5/2011- Niemcy – Młodzi Północnej Europy oczekują na charyzmat Ks. Bosko
(ANS – Aschau-Waldwinkel) – Kontekst młodzieżowy i społeczno-wychowawczy Europy Północnej stanowił tło dla Wizyty d’Insieme Regionu Europa Północna – obszar atlantycko-niemiecki. Potwierdzono znaczenie i przydatność salezjanów, którzy są wezwani do bycia mistykami, prorokami i sługami w zlaicyzowanym, pluralistycznym i postmodernistycznym społeczeństwie.
9/5/2011- Niemcy – Wizyta d’Insieme: Europa Północna, obszar atlantycko-niemiecki
(ANS – Aschau–Waldwinkel) – Placówka salezjańska w Aschau–Waldwinkel, w południowo-wschodnich Niemczech, gości od wczoraj uczestników Wizyty d’Insieme w Regionie Europa Północna: obszar atlantycko-niemiecki. Spotkanie, które zakończy się w dniu 13 maja, zajmie się propozycjami związanymi z nową konfiguracją Inspektorii tej części Zgromadzenia.
30/3/2011- Republika Czeska – Wolontariusz jednoczy Europę
(ANS – Praga) – W weekend, w dniach 25-27 marca, w Kobylisy, dzielnicy Pragi, odbyło się seminarium na temat wolontariatu salezjańskiego. Spotkanie służyło pogłębieniu znajomości dynamik właściwych wolontariatowi.
22/12/2010- Dom Generalny - Projekt Europa: założenia 2011-2012
(ANS – Rzym) – Przełożony Generalny i jego Rada zatwierdzili założenia Projektu Europa, dotyczące dwulecia 2011-2012. Dokument, wypracowany w czasie ostatniego III Spotkania Inspektorów Europy, został powtórnie rozpatrzony i dopracowany przez Komisję ds. Projektu Europa (PE). Domaga się on włączenia także innych Inspektorii i Rodziny Salezjańskiej, a jego głównym punktem odniesienia jest nowa ewangelizacja.
6/10/2010- Dom Generalny – Wychowanie salezjańskie w Europie
(ANS – Rzym) – Materiały, zaprezentowane i wypracowane w czasie III Europejskiego Kongresu Salezjańskich Szkół i Ośrodków Kształcenia Zawodowego, są teraz dostępne w zestawie składającym się z 2 kaset DVD. W tych dniach jest on rozsyłany do domów salezjańskich na całym świecie.
21/7/2010- Polska – III Spotkanie Komisji ds. Projektu Europa
(ANS – Częstochowa) – W dniach 16-19 lipca Komisja ds. Projektu Europa (PE) obradowała w Częstochowie, goszcząc w miejscowej wspólnocie salezjańskiej i ośrodku animacji młodzieżowej “Sowa”. Celem trzeciego spotkania Komisji PE było przygotowanie do spotkania Inspektorów Europy, które odbędzie się w Rzymie w dniach 26-28 listopada tego roku.
8/7/2010- Dom Generalny – Wybierz logo Projektu Europa
(ANS – Rzym) – Krótko przed najbliższym spotkaniem Komisji ds. Projektu Europa, które odbędzie się w Częstochowie w dniach 16-18 lipca, Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej prosi o opinię odnośnie do nadesłanych propozycji loga. To będzie towarzyszyć inicjatywom podejmowanym w ramach procesu, jaki został oficjalnie zapoczątkowany przez Zgromadzenie Salezjańskie w 2009 r.
27/5/2010- Włochy – Europejskie spotkanie nowicjuszy salezjańskich
(ANS – Pinerolo) – W dniach 21-25 maja, kiedy odbywało się także spotkanie biskupów salezjańskich z Przełożonym Generalnym i jego Radą, miało miejsce europejskie spotkanie nowicjuszy salezjańskich. Wydarzenie to wchodzi w zakres Projektu Europa, inicjatywy, poprzez którą Zgromadzenie zamierza sprostać obecnym wyzwaniom, jakie stają przed chrześcijaństwem na Starym Kontynencie.
Stronę 10 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»