Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
4/6/2012- Polska – PE: formacja formatorów jest odpowiedzią biskupa Enrico dal Covolo
(ANS – Kraków) – Z okazji swojej wizyty, najpierw na Słowacji, a potem w Polsce, biskup Enrico dal Covolo, Rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, udzielił wywiadu salezjanom z Inspektorii Krakowskiej (PLS). Przytaczamy poniżej jego fragment, który dotyczy tematu Projektu Europa.
4/6/2012- PORTUGALIA – MŁODZIEŻ: OBLCZE POPULACJI DOBRZE SIĘ ZAPOWIADAJĄCEJ
Aby pomóc lepiej zrozumieć rzeczywistość młodych Portugalczyków publikujemy poniżej rezultaty badania, które zostało przeprowadzone w 2010 r.
16/5/2012- Hiszpania – Spotkanie Delegatów Inspektorialnych ds. Formacji z Europy
(ANS – Barcelona) – Dom w Martí Codolar w Barcelonie, w dniach 9-12 maja gościł uczestników spotkania Delegatów Inspektorialnych ds. Formacji z trzech regionów europejskich. Uczestnicy omawiali procesy formacyjne w odniesieniu do czterech wielkich tematów: powołanie salezjańskie w swoich różnych formach; Projekt Europa; uczuciowość i czystość; życie intelektualne.
8/5/2012- Portugalia – Projekt Europa: zaangażowanie na rzecz proroctwa ewangelicznego
(ANS – Lizbona) – Drugie spotkanie Referentów Projektu Europa, które odbyło się w Lizbonie w dniach 4-6 maja, posłużyło do przeprowadzenia krótkiej i uważnej analizy dotyczącej stopnia zaangażowania Zgromadzenia Salezjańskiego na rzecz nowej promocji charyzmatu na Starym Kontynencie. Było reprezentowanych dziewiętnaście Inspektorii; różne poziomy percepcji, podchodzenie do problematyki i realizowane inicjatywy.
3/5/2012- SŁOWACJA – NIEKTÓRE RYSY WSPÓŁCZESNYCH MŁODYCH SŁOWAKÓW
Kraj liczy 2 201 798 osób poniżej 30 roku życia; młodzież stanowi 40,68% ogółu ludności. Jednakże Słowacja, w odróżnieniu od innych krajów Unii Europejskiej, nie musi martwić się brakiem ludzie młodych.
3/5/2012- Dom Generalny – PE: rzeczywistość słowacka
(ANS – Rzym) – Poprzez analizę rzeczywistości słowackiej ankieta prowadzona przez Agencję iNfo Salezjańską, poświęcona młodzieży europejskiej, ubogaca się o kolejną cegiełkę. Także w tym przypadku ocenie sytucji społecznej towarzyszy prezentacja niektórych wartościowych odpowiedzi, jakie proponują Synowie Księdza Bosko.
3/5/2012- Słowacja – PE: Salezjańska Szkoła Medialna
(ANS – Bratysława) – Dzieci i młodzież znajdują się pod wpływem mediów, a przy tym często nie posiadają zdolności krytycznej oceny tego, co ich otacza. W odpowiedzi na to zrodziła się Salezjańska Szkoła Medialna: projekt realizowany przez Rodzinę Salezjańską Słowacji i Republiki Czeskiej, który dostarcza nieformalnej edukacji w zakresie mediów, adresowany w sposób szczególny do młodzieży.
3/5/2012- Słowacja – PE: obozy letnie
(ANS – Bratysława) – Ubiegłego lata słowackie ośrodki salezjańskie zorganizowały 90 obozów letnich, w czasie których 1600 animatorów rozweselało wakacje około 6000 dzieciom. Poza tym 35 młodych animatorów współpracowało w przygotowaniu obozów misyjnych na Słowacji i poza jej granicami; podczas gdy ilość nowych doświadczeń, okazji do rozwoju i momentów rodzinnych, jakie zaproponowano dzieciom, była niewymierna.
3/4/2012- Francja – PE: Salezjanie i Córki Maryi Wspomożycielki, razem w posłannictwie
(ANS – Wittenheim) – Już od siedmiu lat salezjanie i Córki Maryi Wspomożycielki prowadzą wspólnie tydzień misyjny, udając się do jednej ze szkół i spędzając z młodzieżą i dorosłymi różne momenty animacji. W tym roku miało to miejsce w Wittenheim, w Alzacji, a tematem przewodnim było: “Uczymy się nadawać kolory naszemu życiu!”.
3/4/2012- FRANCJA – PE: SPOJRZENIE NA WSPÓŁCZESNĄ MŁODZIEŻ FRANCUSKĄ
Dzisiaj mówi się o kryzysie. Ale już od przeszło czterdziestu lat o nim jest mowa. Kryzys, który trwa, nie jest już kryzysem, ale zmianą. Obraz, który przedstawił ks. Jean-Marie Petitclerc, domaga się natychmiastowej interwencji.
Stronę 6 z 13    « 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»