Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

PROJEKT EUROPA

N. 124  liczba znalezionych pozycji
23/2/2016- Niemcy – Misjonarze Projektu Europa: źródło odnowy
(ANS – Monachium) – W czasie III Spotkania misjonarzy przebywających w Europie, które odbyło się w Monachium uczczono 5 misjonarzy wyświęconych na kapłanów w tym roku (czterech z inspektorii Francji-Belgii Południowej i jednego z Belgii Północnej), którzy zostali wysłani jako misjonarze do Europy po postnowicjacie, odbywając wcześniej asystencję i studia teologiczne w swoich nowych inspektoriach.
18/2/2016- Niemcy – III Spotkanie misjonarzy z Europy
(ANS – Monachium) – W dniach 13-17 lutego, w “Salesianum” w Monachium odbyło się III Spotkanie misjonarzy przebywających w Europie, które zorganizowała Dykasteria ds. misji. W tym spotkaniu, które odbywa się dwa razy w ciągu roku, wzięło udział 51 uczestników: misjonarze, osoby im towarzyszące i inspektorzy. Byli także obecni ks. Guillermo Basańes, radca generalny sektoru, a także inni członkowie dykasterii, oraz ks. Tadeusz Rozmus, radca regionu Europa Środkowo-Północna. Tematem spotkania było “Rewitalizacja charyzmatu salezjańskiego w Europie”.
1/12/2014- Dom Generalny – Spotkanie Inspektorów Europy
(ANS – Rzym) – Od piątku 28 listopada do niedzieli 30 listopada trwało Spotkanie Inspektorów Europy, które skupiało się na trzech zasadniczych kwestiach: rozwój Projektu Europa (PE) w latach 2009-2014, rodzina w Europie oraz propozycje pracy w odniesieniu do PE w latach 2015-2020.
28/11/2014- Dom Generalny – “Dzisiaj moim głównym zadaniem jest troszczenie się o imigrantów z Ameryki Łacińskiej w Genui”
(ANS – Rzym) – W dniu dzisiejszym, 28 listopada, w Domu Generalnym w Rzymie rozpoczęło się Spotkanie Inspektorów Europy, które potrwa do niedzieli, 30 listopada. Jak to miało miejsce wczoraj, także dzisiaj ANS przytacza świadectwo misyjne, którym dzieli się tym razem ks. Daniel Coronel, 38-letni salezjanin z Peru, który stwierdza: “Jednym z głównych zadań pierwszych misjonarzy była opieka nad imigrantami włoskimi w Ameryce. Dzisiaj moim głównym zadaniem jest troszczenie się o imigrantów z Ameryki Łacińskiej w Genui”.
27/11/2014- Dom Generalny – “Obowiązki i radości misjonarza w Belgii”
(ANS – Rzym) – Od piątku, 28 listopada, do niedzieli, 30 listopada, w Domu Generalnym będzie mieć miejsce Spotkanie salezjańskich inspektorów Europy. Jego tematem przewodnim będzie “interkulturowość” na różnych obszarach: duszpasterstwo, misje, formacja i komunikacja społeczna. W kontekście tego spotkania ANS przytocza świadectwo Antoniego Bereka, 30-letniego salezjanina z Indonezji, przebywającego obecnie jako misjonarz w Belgii. Stwierdza on m.in:
17/1/2014- Belgia – Ks. Klement spotyka się z misjonarzami Projektu Europa
(ANS – Bruksela) – W ubiegły weekend, 11-12 stycznia, ks. Václav Klement, radca ds. misji salezjańskich, odbył swoją trzecią wizytę w inspektorii Belgii Północnej (BEN), składającą się na trzeci etap jego wizyt animacji salezjanów i inspektorii uczestniczących w Projekcie Europa (PE).
4/11/2013- Włochy – Drugie spotkanie salezjańskich misjonarzy Projektu Europa
(ANS – Turyn) – Drugie spotkanie misjonarzy Projektu Europa odbyło się na Valdocco od 31 października do 3 listopada. Uczestniczyło w nim 44 misjonarzy z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Francji, Włoch, Austrii, Węgier, Litwy i Bułgarii wraz z salezjanami, którzy im pomagają wejść w ich nowe środowisko misyjne.
12/6/2013- Włochy – Wspólnota imigracji i integracji: doświadczenie “Latinos en Don Bosco”
(ANS – Genua) – Od blisko 8 lat w robotniczej dzielnicy Sampierdarena w Genui lokalna wspólnota salezjańska i pierwsza komórka skupiająca imigrantów z Ameryki Łacińskiej dały początek solidnemu i rozbudowanemu projektowi duszpasterskiemu, ukierunkowanemu na integrację społeczną i opiekę duchową nad dużą miejscową wspólnotą latynoamerykańską: “Latinos en Don Bosco”.
28/5/2013- Włochy – Projekt Europa: spotkanie nowicjuszy
(ANS – Pinerolo) – W dniach 22-23 maja odbyło się doroczne spotkanie nowicjatów salezjańskich z Europy. Także w tym roku jego gospodarzem był nowicjat międzynarodowy “Monte Oliveto” w Pinerolo. Jest to spotkanie, którego chciał Przełożony Generalny w ramach Projektu Europa, aby pomóc nowicjuszom i formatorom w rozwoju mentalności europejskiej i skierować uwagę na miejsca salezjańskie, Maryję Wspomożycielkę i Ks. Bosko, czyniąc to już od pierwszych kroków drogi formacyjnej.
13/5/2013- Belgia – Wychowywać i ewangelizować: oznacza współpracować z Bogiem
(ANS - Bruksela) – W dniu wczorajszym, 12 maja, zakończyła się wizyta Przełożonego Generalnego w Inspektorii Belgii Północnej i Holandii pw. św. Jana Berchmansa. Odwiedzając różne domy, spotykając się z salezjanami, wychowawcami i osobami świeckimi, ks. Chávez ponownie wskazał na istotę propozycji ewangelizacyjnej i wychowawczej o odpowiedniej jakości, będącej najlepszym wyrazem służby na rzecz młodzieży.
Stronę 1 z 13    1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 »   »»