Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

14/10/2013 - Togo - Inauguracja Roku Akademickiego w ISPSH Don Bosco
Zdjęcie artykułu -TOGO – INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO W ISPSH DON BOSCO
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Lome) – Jest już tradycją, że nowy rok akademicki na uczelniach rozpoczyna się oficjalnie wykładem inauguracyjnym. Nie mogło być inaczej w przypadku Wyższego Instytutu Filozofii i Nauk Humanistycznych “Don Bosco”  w Lome (po francusku ISPSH), który w dniu 30 września zapoczątkował trzynasty rok wykładów.

Wykład inauguracyjny – pod tytułem “Antropologia w obliczu wyzwania pluralistycznego społeczństwa. Współczesna antropologia pomiędzy centrum a peryferią: stan sztuki” – wygłosił ks. Francis Gatterre, salezjanin, dyrektor ISPSH do 2012 r. Ten salezjanin, który dał wyraz swojej ogromnej radości i zadowolenia z racji ponownego zaproszenia go, wcześniej przewodniczył także Eucharystii.

Byli obecni znamienici goście, począwszy od prof. Octave Broohma Nicoué, ministra ds. szkolnictwa wyższego Togo, jak również wykładowcy “Don Bosco ISPSH”. Przybyli także inni wykładowcy Instytutu, kler diecezjalny, przełożeni zgromadzeń zakonnych, którzy kierują swoich studentów na studia do salezjańskiego instytutu, oraz liczni studenci.

O godz. 12.45 czasu lokalnego ks. Alphonse Owoudou, obecny dyrektor, dokonał oficjalnego otwarcia Roku Akademickiego 2013-2014. Skorzystał z okazji, aby poinformować o wykładach w tym roku, które rozpoczną się już następnego dnia w nowych pomieszczeniach ISPSH. Nowe sale, przed wejściem do nich studentów, poświęcił ks. Gatterre.

Opublikowano 14/10/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca