Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/5/2013 - Dom Generalny - Sieci społecznościowe i zakonnicy w formacji początkowej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SIECI SPOłECZNOśCIOWE I ZAKONNICY W FORMACJI POCZąTKOWEJ

(ANS – Rzym) – W dniach 3-4 maja, w siedzibie Wydziału Nauk o Komunikacji Społecznej Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie (UPS) odbędzie się spotkanie formacyjne dla salezjanów i córek Maryi Wspomożycielki w formacji początkowej. Zostanie przedstawione i pogłębione Orędzie emerytowanego papieża Benedykta XVI, jakie skierował na 47. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który będzie obchodzony w dniu 12 maja pod hasłem: „Portale społecznościowe: bramy prawdy i wiary; nowe przestrzenie dla ewangelizacji”.  

Promotorami tej inicjatywy, mającej miejsce po raz drugi, są: Wydział Nauk o Komunikacji Społecznej UPS, Wydział Nauk o Wychowaniu “Auxilium” oraz Dykasteria i Sektor Komunikacji Społecznej salezjanów i córek Maryi Wspomożycielki. Jest oczekiwanych około 150 zakonników w formacji początkowej: juniorki z inspektorii włoskich i siostry z „Auxilium”, nowicjusze z  Genzano i Pinerolo, postnowicjusze ze wspólnoty San Tarcisio i studenci teologii z Gerini.

Temat będzie omawiany w dwóch odsłonach: pierwsza, o charakterze technicznym, należy do ks. Fabio Pasqualettiego, wykładowcy FCS, i biskupa Domenico Pompilego, dyrektora Krajowego Biura Komunikacji Społecznej Konferencji Episkopatu Włoch, którzy przedstawią problematykę w dwugłosie. Na drugą cześć, o charakterze praktycznym, złoży się cykl warsztatów, w ramach których zostaną zaprezentowane doświadczenia związane z wykorzystaniem sieci społecznościowych w ewangelizacji i wychowaniu.

“Jest to piękna inicjatywa, która angażuje różne środowiska komunikacji społecznej i formacji. Także w innych częściach świata salezjańskiego mają miejsce spotkania tego typu” – stwierdza ks. Filiberto Gonzalez, Radca ds. Komunikacji Społecznej. “Moim życzeniem jest, aby w tym względzie nastąpił coraz większy rozwój: jest to zaangażowanie, którego celem jest lepsze przygotowanie naszych współbraci, jako zakonników i przyszłych duszpasterzy ludzi młodych, którzy są pierwszymi bywalcami cyfrowego kontynentu”.

Zastaną potem udostępnione materiały z tego spotkania, zwłaszcza dwa podkasty video z prelekcjami. Można będzie obserwować to wydarzenie za pośrednictwem twittera, śledząc hashtag  #retisociali.

Opublikowano 02/05/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca