Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

6/10/2010 - Hiszpania - Spotkanie dyrektorów wspólnot salezjańskich
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SPOTKANIE DYREKTORÓW WSPÓLNOT SALEZJAńSKICH
(ANS – Madryt) – Około 150 dyrektorów wspólnot salezjańskich z Hiszpanii, Francji i Portugalii spotka się w dniach 8-12 października w Sanlúcar la Mayor (Sewilla), aby zastanowić się nad misją przełożonego wspólnoty zakonnej w codziennych warunkach.
 
W czasie spotkania Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez podzieli się refleksją na temat odnowy osobistej i wspólnotowej, zaproponowanej przez Kapitułę Generalną 26 (KG26), i na temat roli dyrektora jako animatora wspólnoty. Zostanie także ukazana sylwetka przełożonego salezjańskiego w odniesieniu do Projektu Europa, jednego z programów działania ustalonych przez KG26 w celu ożywienia charyzmatu salezjańskiego na starym kontynencie.
 
Inne tematy w programie to kierownictwo duchowe w salezjańskiej wspólnocie duchowej i kierownictwo w dziele apostolskim. Ekipa, składająca się z dwóch salezjanów kapłanów – jednego młodego i drugiego starszego wiekiem – i salezjanina koadiutora, zajmie się określeniem sylwetki dyrektora, jaka byłaby pożądana, otwierając debatę wśród uczestników.

Na spotkaniu dyrektorów będzie także obecny bp Juan José Asenjo Pelegrina, arcybiskup Sewilli, który będzie przewodniczyć Eucharystii w jednym z tych dni, i bp José Vilaplana Blasco, biskup Huelva, który będzie przewodniczyć Mszy św. na “El Rocío”, dokąd dyrektorzy udadzą się z pielgrzymką.
 
Spotkanie dyrektorów wspólnot salezjańskich odbywa się w strategicznym momencie dla Zgromadzenia, ponieważ wpisuje się ono w rozbudowany program Projektu Europa i w perspektywę rekonfiguracji placówek salezjańskich w Hiszpanii.

Wraz z dyrektorami placówek z Hiszpanii, Francji i Portugalii w spotkaniu będzie uczestniczyć także ks. José Miguel Núńez, Radca Regionu Europa Zachodnia, w skład którego te trzy kraje wchodzą.

Opublikowano 06/10/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca