Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

13/3/2012 - Republika Czeska - W multimedialności pierwszeństwo należy się osobom
Zdjęcie artykułu -REPUBLIKA CZESKA – W MULTIMEDIALNOśCI PIERWSZEńSTWO NALEżY SIę OSOBOM
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Ostrava) – Zaufanie do Boga i w młodzieży było dwumianem, na którym bazowało II Spotkanie ośrodków produkcji multimedialnej w Europie, które odbywało się w dniach 8-11 marca w Ostrawie (Republika Czeska). Radca ds. Komunikacji Społecznej, ks. Filiberto Gonzalez, wielokrotnie podkreślał wartość i znaczenie osób - działaczy i odbiorców – w procesach komunikacji osobowej i produkcji multimedialnej.

Ośrodek duszpasterski diecezji Ostrawa-Opawa i pomieszczenia TV Noe-Telepace gościły 21 uczestników, reprezentujących różne środowiska produkcji multimedialnej w Europie: Słowacji, Włoch, Hiszpanii, Republiki Czeskiej, Portugalii, Francji i Malty. W spotkaniu uczestniczyli salezjanie, Córki Maryi Wspomożycielki, świeccy i ludzie młodzi, a więc osoby udzielające się, w różny sposób, w strukturach komunikacji społecznej.

Obrady rozpoczął krótkimi słowami powitania bp František V. Lobkowicz, biskup Ostrawy-Opawy, który skorzystał z okazji, aby podziękować salezjanom za to, co czynią dla diecezji, a przede wszystkim za posługę, jaką realizują poprzez TV Noe-Telepace. Radca ds. Komunikacji zaraz potem odniósł się do programu obrad w czasie tych czterech dni: „Jako chrześcijanie jesteśmy świadomi, że powstanie i konfiguracja Europy, czy chce się to zaakceptować, czy nie, są znaczone wspólnymi korzeniami chrześcijańskimi. Kościół i Zgromadzenie nie odżegnały się od tej świadomości: Kościół rozpoczął proces Nowej Ewangelizacji, a Zgromadzenie Salezjańskie zainicjowało Projekt Europa i podjęło inne inicjatywy”.
 
Spotkanie, plasując się na linii kontynuacji poprzedniego, które odbyło się w 2010 r. w Bratysławie, starało się utrwalić współpracę, jaka została zawiązana pomiędzy różnymi ośrodkami, zaznaczyć udział w tym samym posłannictwie Zgromadzenia, a w sposób szczególny w Projekcie Europa i Nowej Ewangelizacji oraz zaplanować pewne inicjatywy w perspektywie przygotowań do obchodów dwustulecia urodzin Ks. Bosko (2015).
 
Cenna była praca w grupach, która pozwoliła poznać i wymienić opinie odnośnie do tożsamości salezjańskiej w poszczególnych ośrodkach, wzorców na poziomie organizacji, zarządzania i ekonomii. Istnieje silna potrzeba wprowadzenia do sieci różnych produktów i świadomości, że internet jest pierwszym środowiskiem, gdzie można spotkać młodych, oferując im różne materiały.

Spotkanie dopełniła wizyta w muzeum złóż kopalnianych “Landek Park” w Ostrawie i wieczór braterski.

Opublikowano 13/03/2012 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca