Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/11/2011 - Hiszpania - Spotkania superwizorów Federacji MAIN
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SPOTKANIA SUPERWIZORÓW FEDERACJI MAIN
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Huesca) – Przeszło sześćdziesięciu animatorów z różnych ośrodków młodzieżowych z terenu Autonomicznej Wspólnoty Aragony uczestniczyło – w ramach działalności Federacji MAIN (która zrzesza ośrodki młodzieżowe Aragony) – w weekendowym spotkaniu szkoleniowym i wymiany doświadczeń. Odbyło się ono w ramach dorocznego zjazdu superwizorów, który odbył się w salezjańskiej Szkole “San Bernardo” w Huesca w dniach 12-13 listopada.

W spotkaniu wzięli udział animatorzy z “Barasona”, stowarzyszenia zagospodarowania czasu wolnego, działającego w salezjańskim Instytucie “Domenico Savio” w Monzón, dwóch ośrodków młodzieżowych z Saragossy, Stowarzyszenia “Juan Bosco” z dzielnicy San José, Stowarzyszenia młodzieżowego „Spotkanie Przyjaciół”, ośrodka przyjęć z Huesca i ośrodka młodzieżowego “Klub Przyjaciół”.

Dla wielu animatorów był to pierwszy kontakt z innymi kolegami i dlatego to weekendowe spotkanie rozpoczęło się zajęciami ruchowymi i grami, które miały na celu wytworzyć klimat wzajemnego zaufania i wprowadzić w pracę zespołową.

Część szkoleniowa tego spotkania spoczęła na barkach ks. José Luisa Navarro, który dokonał analizy działalności Federacji MAIN w ramach Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS), ukazując młodym uczestnikom sposób, w jaki ośrodki młodzieżowe stają się „członkami” salezjańskiej duchowości młodzieżowej.

Następnie Prezes Konfederacji “Don Bosco”, Ángel Gudiña, przybliżył młodym animatorom możliwości, jakie oferuje Europa na polu stworzyszeń młodzieżowych, prezentując w tym względzie „Don Bosco Youth Network” (DBYN) i możliwości europejskiej służby wolontariatu (SVE).

Spotkanie posłużyło także do refleksji i oceny działalności ośrodków młodzieżowych i funkcjonowania Federacji, a także dzielenia się pomysłami i podjęcia nowych zobowiązań.

Opublikowano 29/11/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca