Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

28/9/2011 - Dom Generalny - Nowe historie powołaniowe, salezjańskie i misyjne
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – NOWE HISTORIE POWOłANIOWE, SALEZJAńSKIE I MISYJNE

(ANS – Rzym) – Po kilku dniach od wyruszenia 142. Wyprawy Misyjnej kanał “VeniteeVedrete2011” ubogacił się nowymi salezjańskimi historiami powołaniowymi. Do opowiadań, związanych z powołaniem zakonnym, dołącza, tak jest w większości przypadków, dzielenie się drugim powołaniem – misyjnym.

Blisko 10 miesięcy od realizacji projektu związanego z uruchomieniem kanału “VeniteeVedrete2011”, ten nabywa nowych treści w postaci opowiadań pięciu salezjanów: ks. Rodolfo Guzmána, który pracuje wśród młodzieży w Quetzaltenango; ks. Agustína Pascualiniego, misjonarza z Argentyny, pracującego w Angoli; nowych młodych misjonarzy: ks. Santiago Boixa, ks. Jána Chovanáka i Matthew Valiyakattela, uczestników 142 Wyprawy Misyjnej, którzy zostawili ANS swoje refleksje w czasie pobytu w Rzymie, kiedy to uczestniczyli w kursie formacji misyjnej.

Te nowe materiały, poza tym, że są świadectwami związanymi z powołaniem zakonnym, wyświadczają dobrą przysługę w kształtowaniu kultury misyjnej. Jak to stwierdzili sami misjonarze przy różnych okazjach, powołanie i ewangelizacja narodów i kultur, różnych od ich własnych, rodzi się często ze słuchania tego, który już dokonał tego wyboru.

Kanał “VeniteeVedrete2011” zaczął działać w grudniu ubiegłego roku, jako narzędzie wspierające przesłanie Wiązanki 2011, mające zaprosić nowych młodych i zachęcić do dzielenia się swoimi świadectwami o odważnych wyborach życiowych, będących wyrazem zaufania Bogu. Obecnie jest 52 pozycji video na tym kanale, które można obejrzeć także na odpowiedniej stronie sdb.org

Prośba o przesyłanie do ANS świadectw powołaniowych i misyjnych jest ciągle aktualna odnośnie do wszystkich grup Rodziny Salezjańskiej.

Opublikowano 28/09/2011 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca