Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/1/2011 - Włochy - Wolontariusze ze Służby Cywilnej, rok za granicą z salezjanami
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – WOLONTARIUSZE ZE SłUżBY CYWILNEJ, ROK ZA GRANICą Z SALEZJANAMI
(ANS – Rzym) – Stowarzyszenie “SCS (Servizi Civili e Sociali) – Salesiani per il sociale”, które zrzesza jednostki “non profit”, zorganizowało w dniach 10-13 stycznia kurs szkoleniowy dla wolontariuszy ze Służby Cywilnej, przygotowujących się do wyjazdu na zagraniczne placówki salezjańskie. Było to ubogacające i przynoszące zadowolenie doświadczenie, zarówno pod względem treści, jak i natężenia emocji, jakie to wyzwoliło.

Do Instytutu Salezjańskiego “Sacro Cuore” w Rzymie przybyło 10 ludzi młodych z różnych regionów Włoch, od Sycylii po Wenecję, którzy zostali wytypowani do projektu Służby Cywilnej za granicą – “Espańa Solidaria”. Czwórka z nich uda się do Madrytu, dwóch – do Lugo, dwóch – do Monzon, a pozostałych dwóch – do Leon. Dwójka, przeznaczona do Leon, będzie służyć w instytucie salezjańskim, podczas gdy pozostali będą pomagać w organizowaniu zajęć rekreacyjnych, w szkole oraz prowadzić warsztaty artystyczne.

Szkolenie dotyczyło zarówno informacji technicznych, jak i praktycznych: sposobu prowadzenia kontaktów z Włochami i Krajowym Biurem Służby Cywilnej, formalności urzędowych, praw i obowiązków wolontariusza, aktualnie obowiązujących norm i Karty zaangażowania moralnego, jak też pogłębiło samo znaczenie Służby Cywilnej, jej historii i wartości, wybór odrzucenia przemocy, koncepcję służby i zaangażowania.

Niektórzy z członków Międzynarodowego Wolontariatu dla Rozwoju (VIS) zorganizowali spotkanie poświęcone solidarności i globalizmowi. Inne tematy, które zostały pogłębione, dotyczyły aktywnego obywatelstwa, idei stowarzyszeń, wolontariatu i metody wychowawczej Ks. Bosko.

Poprzez wizytę w “domu rodzinnym”, dziennym ośrodku i oratorium “Borgo Ragazzi Don Bosco” młodzi doświadczyli po raz pierwszy tego, z czym spotkają się w czasie 12 miesięcy Służby Cywilnej w hiszpańskich ośrodkach salezjańskich.

Całe szkolenie, w którym uczestniczyło tych dzisięciu ludzi młodych, było doświadczeniem kompletnym. “Szkolenie to dostarczyło nam użytecznych lini przewodnich, pomagających zmierzyć się z tym doświadczeniem, a także – dodatkowo nas zmotywowało” – stwierdził Andrea, wolontariusz, który uda się do Leon. “Te dni posłużyły nam do dobrego ukierunkowania naszego entuzjazmu i pomogą wyruszyć z większą świadomością” – sądzi Romina.

Opublikowano 20/01/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca