Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

1/10/2008 - Dom Generalny - Światowa Konsulta Misyjna
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – ŚWIATOWA KONSULTA MISYJNA
(ANS – Rzym) – Wczoraj, 30 września, w Domu Generalnym Salezjanów rozpoczęła swoje posiedzenie Światowa Konsulta Misyjna, którą tworzy grupa refleksji nad zaangażowaniem misyjnym duchowych synów Ks. Bosko.

To zebranie Konsulty, zwołane przez ks. Vaclava Klementa 25 czerwca tego roku, odbywa się po raz pierwszy, chociaż było ono zaproponowane już dawno. To posiedzenie ma potrójny cel: odczytać na nowo, pod względem misyjnym, Kapitułę Generalną 26, aby zastanowić się na niektórymi działaniami misyjnymi i konkretnymi zastosowaniami w najbliższym sześcioleciu 2008-2014; pogłębić wdrożenie Programu animacji i zarządzania Przełożonego Generalnego na najbliższe sześciolecie; wyznaczyć odpowiednią drogę dla Konsulty Światowej.

Członkowie Konsulty, salezjanie i świeccy, są ekspertami powołanymi przez Dykasterium ds. Misji ze względu na ich doświadczenie związane z różnymi polami misjologii, animacji i formacji. Oprócz tego w posiedzeniu Konsulty uczestniczą przedstawiciele Dykasteriów ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Komunikacji Społecznej.

Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez, zwracając się w dniu 1 października do uczestników Konsulty, podsumował misyjne zaangażowanie Zgromadzenia, zatrzymując się na trudnościach, jakie się napotyka, a także – na perspektywach co do przyszłości i wyzwań, wśród których znajduje się potrzeba zmiany modelu duszpasterstwa salezjanów, który by czynił to duszpasterstwo wyraźnie ewangelizacyjne.

Posiedzenie Konsulty zakończy się jutro, 2 października.

Opublikowano 01/10/2008

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca