Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

14/3/2016 - Indie - Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
Zdjęcie artykułu -INDIE – INICJATYWY EKOLOGICZNE WśRÓD MłODZIEżY

(ANS – Mumbaj) – Uczniowie z około 50 szkół z Mumbaju starają się jeszcze bardziej troszczyć o środowisko naturalne, chcąc w ten sposób zachować w lepszym stanie nasz “wspólny dom”, jak go nazywa papież Franciszek. Także Salezjanie angażują się we wdrażanie tych dobrych praktyk. 

Od zakładania ogrodów dla motyli, przygotowywania miejsc na gniazda, siedliska dla płazów po miejsca na mrowiska – młodzi z miasta wychodzą po za swoją naukę, troszcząc się o to, co jest użyteczne dla wszystkich: środowisko naturalne.

Jedną ze szkół uczestniczących w tym projekcie jest szkoła “Najświętszego Serca” w Vashi, która w dniu 5 marca zdobyła nagrodę “Najbardziej zielona szkoła”, przyznawaną przez “GreenLine”, salezjańską organizację działającą w mieście Mumbaj, zajmującą się ochroną środowiska.

Nirmala Nair, nauczycielka ze szkoły w Vashi, powiedziała przy tej okazji, że “takie organizacje pozarządowe jak ‘GreenLine’ bardzo nam pomagają. Przeprowadzają sesje szkoleniowe dla dzieci ze szkoły i z zewnątrz, w interesujący i konkretny sposób zaznajamiając uczniów z tą problematyką”. 

Ks. Savio Silveira, dyrektor “GreenLine”, dodał: “Poprzez te inicjatywy ekologiczne uczniowie powoli zostają wciągnięci w poważniejsze sprawy, które dotyczą bezpośrednio ich miasta”.

Ks. Edwin D’Souza, salezjanin, prezes salezjańskiej organizacji “Maschio Memorial Foundation” – która finansuje nagrody przyznawane zwycięskim szkołom – stwierdził: “Fundacja stara się wspierać innowację, a wychowując uczniów do poszanowania przyrody, kształtuje w nich dobre zachowania w tym względzie”. 

Opublikowano 14/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca