Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/3/2016 - Filipiny - Spotkanie inspektorów regionu Azja Wschodnia-Oceania z Przełożonym Generalnym
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – SPOTKANIE INSPEKTORÓW REGIONU AZJA WSCHODNIA-OCEANIA Z PRZEłOżONYM GENERALNYM

(ANS – Batulao) – W dniu wczorajszym, 7 marca,  w Batulao rozpoczęło się spotkanie inspektorów oraz przełożonych wizytatorii i delegatur regionu Azja Wschodnia-Oceania z Przełożonym Generalnym ks. Ángelem Fernándezem Artime. Tymczasem nie milkną echa wizyty X Następcy Księdza Bosko, jaką ten odbył w ośrodku dla dzieci ulicy w “Tuloy sa Don Bosco” w Muntinlupa City.

Spotkanie, w którym uczestniczą także radca ds. duszpasterstwa młodzieży – ks. Fabio Attard, radca ds. komunikacji społecznej – ks. Filiberto González oraz radca ds. misji salezjańskich – ks. Guillermo Basañes, rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. Václav Klement, radca regionu.

Następnie, po sesji wprowadzającej, która upłynęła na refleksji w milczeniu, po południu ks. Á.F. Artime przekazał uczestnikom pewne wskazówki i sugestie dotyczące animacji i zarządu inspektorią, pozostając otwartym na wymianę spostrzeżeń, opinii i refleksji. Wieczorem ks. Paul Bicomong, inspektor Filipin Północnych (FIN) skierował “słówko na dobranoc”, w czasie którego podziękował Przełożonemu Generalnemu za jego wizytę w inspektorii, informując, że być może w przyszłości inspektoria FIN powiększy obszar swojego posłannictwa o misję w Malezji.  

Tymczasem nie milkną echa wizyty w ośrodku dla dzieci ulicy “Tuloy sa Don Bosco” w Muntilupa City, jaką odbył Przełożony Generalny. Ks. Á.F. Artime udał się tam po południu w dniu 5 marca po Mszy św. i spotkaniu z miejscową Rodziną Salezjańską. Można było zauważyć, że to spotkanie z nieletnimi, którzy przebywają w salezjańskim ośrodku, zrobiło na nim olbrzymie wrażenie: nie tylko z powodu głębokich ran, o których mu powiedzieli, ale również – zaskakującej transformacji, jaką te dzieci przechodzą wewnątrz tego ośrodka. 

To spotkanie z dziećmi przebywającymi w tym ośrodku charakteryzowało się prawdziwą spontanicznością, z uściskami i szczerymi uśmiechami. Ci, w pewnej chwili podnieśli swoje ręce, by pobłogosławić X Następcę Księdza Bosko.  

Opublikowano 08/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca