Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/12/2015 - Indie - Globalna zmiana klimatu i lepsze środowisko
Zdjęcie artykułu -INDIE – GLOBALNA ZMIANA KLIMATU I LEPSZE śRODOWISKO

(ANS – Hyderabad) – Podczas gdy światowi przywódcy ze 196 krajów spotkali się w Paryżu, aby rozmawiać o zmianach klimatu i wspólnie wypracować program ochrony środowiska, odpowiedzialni za inicjatywę “Wada Na Todo Abhiyaan” w hinduskich stanach Telangana i Andhra Pradesh zorganizowali w dniu 28 listopada w Hyderabad akcję uwrażliwienia na ten problem.

Justin Pale SDB

Spotkanie zostało zorganizowane przez różne organizacje, które zajmują się dziećmi i angażują na rzecz lepszego społeczeństwa w ramach powszechnego Ruchu na rzecz zmiany “Action 2015”. Wśród nich znalazły się takie organizacje pozarządowe, jak “World Vision”, “Save the Children”, “District Child Protection Unit” (DCPU) i “Don Bosco Navajeevan”.

Rozpoczynając spotkanie, ks. Pallithanam Thamas, krajowy organizator “Wada Na Todo Abhiyaan”, stwierdził, że na świecie stawiliśmy czoła bardzo wielu klęskom żywiołowym wywołanych zmianami klimatycznymi, i że w ostatnich 20 latach 690 milionów dzieci zmarło z powodu niedożywienia, a bardzo wiele osób ucierpiało z powodu powodzi na całym świecie. 

Natomiast pani Tabitha z “World Vision” wezwała do powiedzenia “Nie dla tworzyw sztucznych” i zachęciła do uwrażliwienia innych na ten problem.

Pani Shamala Devi, przewodnicząca Komitetu Ochrony Dzieci, wyraziła swoje zadowolenie z powodu udziału w działaniach “Action 2015”; pani Chandana z “Save the Children” wskazała na konieczność zatroszczenia się o ziemię i przyrodę, a jej wypowiedzi towarzyszyła również piosenka mówiąca o tym, którą wykonał pan Nagesh. Zaś pan Ambedkar, przedstawiciel Klubów Praw Dziecka, dodał, że żaden człowiek nie może niszczyć przyrody, którą odziedziczył.

Ze strony salezjanów ks. Sudhakar uwypuklił relację, jaka zachodzi pomiędzy istotami ludzkimi a drzewami, bez których ludzkość nie mogłaby żyć. Zachęcił również wszystkich do zasadzenia jednego drzewka.

Spotkanie zakończyło się zobowiązaniem wszystkich do zatroszczenia się o środowisko, wypuszczeniem baloników i przedstawieniem mówiącym o szacunku dla natury. 

Opublikowano 02/12/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca