Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

23/1/2015 - Indie - “Don Bosco University” wyróżniony tytułem “Education Evangelist 2014”
Zdjęcie artykułu -INDIE – “DON BOSCO UNIVERSITY” WYRÓżNIONY TYTUłEM “EDUCATION EVANGELIST 2014”

(ANS – Guwahati) – Uniwersytet salezjański “Assam Don Bosco University” (ADBU) został wyróżniony tytułem “Education Evangelist 2014” przez Konsorcjum “SkillTree”. Uczelnia ta została wybrana spośród 20 podobnych w całym kraju i zostanie zaprezentowana w czasie programu telewizyjnego “Times NOW” jutro, 24 stycznia, o godz. 17.30 (GMT +5,30).

“Ewangeliści edukacji są wizjonerami i twórcami przemian, którzy przyczynili się i przyczyniają do rozwoju systemu edukacyjnego w Indiach, zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym” – stwierdził Gurjashan Singh, reprezentujący Konsorcjum “SkillTree”, przedsiębiorstwo propagujące myśl, strategię rozwoju i edukację poprzez media. “A poza tym, ten program, poświęcony “Education Evangelist 2014”, przybliży tych nadzwyczajnych wychowawców, którzy zostaną wyróżnieni; będzie to mieć miejsce w połowie lutego”. 

Wyraźnie zadowolony z tego wyróżnienia jest rektor uniwersytetu, ks. Stephen Mavely, który tak to skomentował: “Oto, co rozumiemy pod stwierdzeniem, że “Don Bosco University” jest uniwersytetem, który pod pewnym względem różni się od innych”.

Uniwersytet stanowi centrum kultury, wiedzy, badań, stanowiąc zaczyn intelektualny... dla myśli krytycznej i analizy w zakresie każdego znaczącego aspektu życia... miejscem, które odziałuje myślą, w którym się planuje odpowiednią politykę, związaną z zasadniczymi aspektami życia społecznego. Taka jest nasza rola.

Uniwersytet stara się trafiać profesjonalnie i być dostępnym dla najsłabszych warstw społecznych, gdy chodzi o szkolnictwo wyższe. Takie jest nasze główne zadanie.

Uniwersytet nie oszczędza się w dążeniach, by sprawić, że jego absolwenci staną się wiarygodnymi i rzeczywiście ludzkimi liderami, mając poczucie obowiązku zaanażowania na rzecz ubogich, potrzebujących i pokrzywdzonych. Taki jest wrodzony cel tej naszej wizji.

Uniwersytet jako pierwszy angażuje się w każdy proces i inicajatywę, a poza tym wyspecjalizował się w badaniach społecznych. Takie jest nasze podejście do problemu”.

Opublikowano 23/01/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca