Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/7/2014 - Indie - Wręczenie dyplomów pierwszym absolwentom kierunku działalność na rzecz praw człowieka
Zdjęcie artykułu -INDIE – WRęCZENIE DYPLOMÓW PIERWSZYM ABSOLWENTOM KIERUNKU DZIAłALNOść NA RZECZ PRAW CZłOWIEKA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Guwahati) – Ośrodek Praw Dziecka “Snehalaya” uczcił ubiegłej soboty, 12 lipca, swoich pierwszych absolwentów, którzy otrzymali dyplomy w zakresie obrony praw człowieka (prawa dziecka i rozwoju) w siedzibie “Guwahati Press Club”.

Tę pierwszą grupę absolwentów tworzyło 6 studetntów, podczas gdy druga liczy 13 osób.

“Po raz pierwszy mamy absolwentów w zakresie obrony praw człowieka w północno-wschodnich Indiach” – stwierdził ks. C.T. Lukose, dyrektor kursu i przewodniczący Komitetu ds. dobrobytu dzieci dystryktu Kamrup, w stanie Assam. Ks. Lukose, ktory jest także założycielem i dyrektorem ośrodków salezjańskich “Ashalayam” dla dzieci ulicy w Guwahati, dodał także, że “ten kurs, jedyny w swoim rodzaju, został pomyślany po to, aby zapewnić wsparcie teoretyczne i doświadczalne w zakresie praw człowieka, praw dziecka, sprawiedliwości na rzecz nieletnich, psychologii dziecięcej i wsłuchania się w głos nieletnich”.

“Zauważono, że jest zbyt mało działaczy przygotowanych do pracy w tym sektorze, będących w stanie zapewnić podobne usługi na rzecz nieletnich: aby wypełnić tę lukę ośrodek “Snehalaya”, we współpracy z ADBU, zaproponował ten właśnie kierunek”.

Koordynator akademicki, Utpala Deb, wyjaśnił: “Studenci zdobywają swoją wiedzę dotyczącą projektów i programów rozwoju, wychodząc od perspektywy zasadzającej się na prawach człowieka i prawach dziecka, i uczą się zastosować prawa dziecka w taki sposób, by te były wysłuchane, nie były dyskryminowane, odpowiadając za różne fazy planowania i urzeczywistnienia projektów.

Wśrod 6 absolwentów znajduje się także akwokat Najwyższego Trybunału Guwahati, dr Santanu Sarkar Kr. “Ten kurs pomoże mi być bardziej wrażliwym na nieletnich w mojej pracy i brać pod uwagę przede wszystkim prawodawstwo biorące w obronę dzieci, jak również pogłębić psychologię dziecięcą” – powiedział.

“Poprzez ten kierunek chcemy uwrażliwić i uczulić uczestników na sprawę nieletnich” – stwierdziła psychiatra współpracująca z programem magisterskim, pani Lita Hazarika. “Doświadczenie to nas przekonało o tym, że pracownik społeczny musi umieć być doradcą dzieci, i że, aby nim być, musi zrozumieć psychologię tych nieletnich, którzy przeżyli różne sytuacje i doświadczyli niejednej traumy”.

Głos zabrali także: odpowiedzialny za kontakt z mass mediami ABDU – ks. CM Paul, salezjanin; dyrektor “Wioski SOS” w Guwahati, pan Sushanta Kr Ghosh; dyrektor “World Vision My City”, pan Subimal Goldsmith, oraz pan Savio Lakra, z agencji państwowej ds. ochrony nieletnich. 

Opublikowano 15/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca