Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/9/2011 - Polska - Zakończyła się „Visita d’Insieme” dla Regionu Europa Północna
Zdjęcie artykułu -POLSKA – ZAKOńCZYłA SIę „VISITA D’INSIEME” DLA REGIONU EUROPA PÓłNOCNA – STREFA WSCHODNIA

(ANS – Kraków) – W dniach 3-7 w seminarium salezjańskim w Krakowie odbywała się „Visita d’insieme” dla Regionu Europa Północna – Strefa Wschodnia. Spotkanie, któremu przewodniczył ks. Pascual Chávez, Przełożony Generalny, posłużyło ocenie wprowadzenia w życie wskazań Kapituły Generalnej 26.

Pierwszego dnia ks. Francesco Cereda, Radca ds. Formacji, przedstawił temat spotkania, a następnie dyskutowano w grupach. Wieczorem Przełożony Generalny wygłosił „słówko na dobranoc”, w którym odniósł się do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie i obecności młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego na tym „święcie wiary”.

W niedzielę, 4 września, po Mszy św. były omawiane tematy tożsamości charyzmatycznej w nowym kontekście europejskim, ewangelizacja i duszpasterstwo powołaniowe. Głos zabrali: ks. Adriano Bregolin, Wikariusz Przełożonego Generalnego, i ks. Fabio Attard, Radca ds. Duszpasterstwa Młodzieży, a następnie, w ramach sesji roboczych w grupach, poddano analizie perspektywy rozwoju poszczególnych Inspektorii i dzieł. Odnośnie do powołań podkreślono jednomyślnie potrzebę „odwagi wiary”. W “słówku na dobranoc” w drugim dniu obrad ks. Chávez mówił o VI Międzynarodowym Kongresie Maryjnym ADMA, który odbył się w Częstochowie.

Także trzeci dzień obrad rozpoczął się Mszą św., w czasie której ks. Attard przypomniał o centralnym miejscu świadectwa dorosłych w przybliżaniu młodych do wiary. Następnie w czasie sesji roboczych omawiano perspektywy wdrożenia postanowień Kapituły Generalnej i procesu odnowy charyzmatu salezjańskiego, jako istotnej części całego Projektu Europa. Także Ekonom generalny, pan Jean Paul Muller, miał swoje wystąpienie, w którym przypomniał, że wszystkie dzieła salezjańskie należą do młodzieży i muszą służyć posłannictwu salezjańskiemu.

We wtorek, 6 września, przedostatnim dniu obrad, dyskutowano o strukturze Okręgu Wschodniego i Projekcie Europa, które są uważane za kluczowe kwestie dla przyszłości Regionu Europa Północna. Popołudnie było przeznaczone na zwiedzanie niektórych, znaczących w Krakowie miejsc, zwłaszcza tych związanych z historią salezjanów i Janem Pawłem II. Jednym z najbardziej istotnych momentów było spotkanie uczestników „Visita d’Insieme” z Kardynałem Krakowa, bp. Stanisławem Dziwiszem. Wieczorem Inspektorzy uczestniczący w spotkaniu podziękowali Przełożonemu Generalnemu za szczególną troskę, jaką otacza Region Europy Północnej i współbraci, którzy należą do tego Regionu.

Spotkanie zakończyło się wczoraj, w środę 7 września, po Mszy św. Ks. Chávez podkreślił wagę radykalnego życia charyzmatem salezjańskim, gdzie Chrystus będzie się znajdować coraz bardziej w centrum naszego życia.
 
Opublikowano 08/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca