Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

27/11/2012 - Hiszpania - Na ramionach olbrzymów: 15 historii młodych imigrantów
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – NA RAMIONACH OLBRZYMÓW: 15 HISTORII MłODYCH IMIGRANTÓW

(ANS – Madryt) – Wczorajszego ranka, 26 listopada, w siedzibie Papieskiego Uniwersytetu Comillas (UPCO) odbyła się prezentacja książki pt. “Na ramionach olbrzymów” autorstwa Pablo Gómeza Tavira, dyrektora generalnego ds. Imigrantów ze Wspólnoty Madrytu, i Fernando Vidala Fernándeza, dyrektora Uniwersyteckiego Instytutu Rodziny UPCO. Książka, która zawiera 15 historii młodych imigrantów zagrożonych wykluczeniem społecznym, powstała w wyniku współpracy pomiędzy Federacją Platform Społecznych „Pinardi” salezjanów z Madrytu a Uniwersytetem UPCO.

Prezentacja odbyła się w ramach seminarium “Innowacja w interwencjach związanych z rodzinami imigrantów w sytuacji ich powrotu”, które prowadzili Ana Garcia Mine, wicerektor ds. studentów, Mercedes Fernández, z Instytutu Uniwersyteckiego Studiów nad Migracją UPCO, i pan Gómez Tavira. Prelegenci podkreślili znaczenie kontynuacji badań, prowadzonych we współpracy z organizacjami społecznymi, i opowiedzieli się za dalszym podejmowaniem wysiłków w celu udzielania odpowiedzi na problem imigracji, który, uwzględniając także fale powrotów, stanowi zjawisko, które dotyczy już prawie jednej trzeciej młodej populacji Wspólnoty Madrytu.
 
Książka zawiera dane dotyczące studium, jakie zostało przeprowadzone pod kierunkiem Fernando Vidala i Juana Iglesiasa przez ekipę techniczną Federacji Platform Społecznych „Pinardi” odnośnie do kariery naukowej dzieci imigrantów, którzy korzystają z zajęć w ramach salezjańskich platform społecznych.

Jest to 15 historii życia, które analizują nowy scenariusz wychowawczy i rodzinny, w obliczu którego stają dzieci imigrantów, a nad którym trzeba się zastanowić, chcąc zaproponować odpowiednie programy szkoleniowe i osiągnąć dobre wyniki w działaniach na rzecz migrantów.

To studium, które wychodzi od refleksji nad kapitałem społecznym, wniesionym przez imigrantów na rzecz społeczności, zarysowuje pararelizm pomiędzy wartościami obecnymi w historiach tych 15 ludzi młodych i tymi, które możemy dostrzec w historiach wielu laureatów nagrody Nobla, którzy także przeszli drogę imigracji, która zakończyła się sukcesem. Jest to rodzaj symetrii, poprzez którą chce się uwypuklić znaczenie rozwoju programów na rzecz integracji i współżycia społecznego młodych imigrantów w sytuacji zagrożenia, stanowiących potencjalną siłę rozwoju społeczeństwa.

Federacja Platform Społecznych “Pinardi”, poprzez publikację tego studium zapoczątkowuje program studiów i publikacji, w ramach których ma zamiar dzielić się wiedzą, jaka składa się na jej ponad 25-letnie doświadczenie związane z działalnością społeczną na rzecz różnych grup, a w szczególności młodzieży najbardziej potrzebującej.

Opublikowano 27/11/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca