Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/6/2011 - Hiszpania - Nowy dom, by “przekazywać orędzie życia i nadziei”
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – NOWY DOM, BY “PRZEKAZYWAć ORęDZIE żYCIA I NADZIEI”
(ANS – Santander) – W sobotę 4 czerwca został otwarty do użytku publicznego nowy kościół parafialny “Nuestra Seńora del Carmine” we wspólnocie Nueva Montańa, w pobliżu Santander, na terenie Inspektorii Hiszpanii-Bilbao. Uroczystości Mszy św. przewodniczył bp Vicente Jiménez, biskup Santander.

Wraz z biskupem Jiménezem koncelebrowali: ks. Manuel Herrero, Wikariusz generalny, ks. Felix Urra Mendía, Inspektor Hiszpanii-Bilbao, salezjański proboszcz wspólnoty parafialnej, ks. Jesús Arce, i liczni księża salezjanie i diecezjalni. We Mszy św. uczestniczyli także burmistrz Santander, pan Ińigo de la Serna, i architekt nowego kościoła – Jaime Carceller. Przybyło wielu wiernych, którzy wypełnili cały kościół.

Uroczystość rozpoczęła się obrzędem poświęcenia i pokropienia wodą, po którym nastąpiło odczytanie okolicznościowej modlitwy i namaszczenie olejami świętymi. Po odmówieniu litanii zostały namaszczone ołtarz i ściany nowej świątyni, a na koniec umieszczono Najświętszy Sakrament w kaplicy Tabernakulum. 

W kazaniu bp Jiménez powiedział: “Kieruję gorące pozdrowienia, jako ojciec i pasterz, do parafialnej wspólnoty Naszej Pani del Carmine, Rady parafialnej, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Wasz proboszcz i Wspólnota Salezjańska, którzy idąc za charyzmatem Ks. Bosko i kierując się miłością do Maryi Wspomożycielki obejmują troską tę parafię, są żywą pamiątką przemian, jakie dokonały się w dzielnicy  Nueva Montańa, i biorą na siebie radosne i wymagające zadanie: budować prawdziwy Kościół zbudowany z ‘żywych kamieni’, podejmując odpowiedzialność za czynienie parafii szkołą komunii i domem dla wszystkich”.

Nowy kościół obejmuje 1.100 metrów kwadratowych i zachował niektóre z elementów starego kościoła, zburzonego w 2005 r., wraz z nowymi symbolami jedności, charakterystycznymi dla obecnej, nowoczesnej konstrukcji. W nowym kościele są dwa ołtarze: ołtarz główny, służący do wielkich celebracji, i drugi, mniejszy, z tyłu którego umieszczono nastawę ołtarza ze starego kościoła, by w ten sposób ułatwić parafianom przywołanie w pamięci wyglądu poprzedniej budowli.

Ks. Arce przy różnych okazjach podkreślał, że “otrzymaliśmy nowy i oryginalny kościół, i chcemy, aby nie przestawał być miejscem, w którym jest przekazywane orędzie nadziei i życia w XXI wieku”.

Opublikowano 07/06/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca