Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/10/2010 - Dom Generalny - "Dlaczego zostać misjonarzem?"
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY - "DLACZEGO ZOSTAć MISJONARZEM?"
(ANS - Rzym) - Dwa tygodnie po uroczystym wyruszeniu 141. Wyprawy Misyjnej nowe informacje, pochodzące od bohaterów tego wydarzenia, pozwalają zastanowić się nad prawdziwym sensem bycia misjonarzem dzisiaj.

Missioni Don Bosco opracowały nową wersję filmu, który stanowi syntezę "Harambee 2010" i ceremonii wręczenia krzyży misyjnych uczestnikom 141. wyprawy misyjnej. W tym materiale, dłuższym i bardziej szczegółowym od poprzedniego, wyłaniają się przede wszystkim pewne wypowiedzi, które uwypuklają wyraźnie niezbędną potrzebę misjonarzy we współczesnych czasach.

"Dlaczego zostać misjonarzem?". To pytanie postawił sobie także ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji, podczas gdy towarzyszył salezjanom, którzy przygotowywali się do wyprawy. Na pierwszym miejscu, stwierdza ks. Klement, wysłanie misjonarzy "jest wyrazem Kościoła Katolickiego i katolickości oraz uniwersalności Zgromadzenia".

Ze swojej strony ks. Castagna, a także ks. Simplice Tchoungang, wybrali misje, przemierzając drogę, która jeszcze kilka lat temu wydawała się niemożliwa: od Afryki do Europy. "Ważne jest ewangelizować świat aż po krańce ziemi". Stosując ciekawą metaforę, ks. Tchoungang porównuje Ewangelię do piosenki, ale "w Europie - kontynuuje ks. Tchoungang - niektórzy zapomnieli słów, podczas gdy inni znają słowa, ale nie śpiewają już więcej pieśni".

I w końcu, ks. Pascual Chavez w tym samym filmie podkreśla stałą wartość misji. Przełożony Generalny Salezjanów prosi, by nie traktować jedynie jako slogan temat najbliższej Wiązanki: "Przyjdźcie, a zobaczycie", ale by wykorzystać te środowiska, które świat salezjański oferuje, aby oddać się służbie na rzecz drugich w Salezjańskim Ruchu Młodzieżowym i wolontariacie.

To video w całości jest dostępne na ANSChannel.

Opublikowano 11/10/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca