Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/6/2013 - Dom Generalny - Rada Generalna: nadszedł czas letniej sesji plenarnej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – RADA GENERALNA: NADSZEDł CZAS LETNIEJ SESJI PLENARNEJ

(ANS – Rzym) – Tego popołudnia rozpoczynają się obrady Rady Generalnej w ramach letniej sesji plenarnej. Te zakończą się nieco wcześniej, aby umożliwić Przełożonemu Generalnemu i niektórym Radcom udział w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro.

Obrady poprzedziły rekolekcje, które wygłosił ks. Juan José Bartolomé w domu rekolekcyjnym córek Maryi Wspomożycielki „Sant’Agnello” w Sorrento.

Na pracę radców złożą się, jak to zazwyczaj się dzieje, spotkania plenarne, czas na lekturę materiałów oraz refleksja osobista związana ze sprawozdaniami z wizytacji nadzwyczajnych, jak również przedmiotem ich studium będą kwestie i dokumenty, które czekają na zatwierdzenie.

Oprócz wymiany opinii i prezentacji tematu Wiązanki, zostaną uwzględnione sprawozdania z wizytacji nadzwyczajnych, które zostały przeprowadzone w następujących Inspektoriach: Filipiny Południowe (ks. Andrew Wong), Brazylia-Campo Grande (ks. Natale Vitale), Zachodnie Stany Zjednoczone (ks. Esteban Ortiz), Austria (ks. Tadeusz Rozmus), Afryka Etiopia-Erytrea (ks. Guillermo Basañes), Sri Lanka (ks. Maria Arokiam Kanaga), Hiszpania-León (ks. José Miguel Núñoz) i Włochy-Sycylia (ks. Pier Fausto Frisoli).

Przedmiotem studium będą: dokumenty kapitulne i Dyrektoria, które zostały wypracowane w czasie Kapituł Inspektorialnych; przemyślenie Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieżowego oraz struktury zarządu głównego Zgromadzenia.

Przewidziane jest także mianowanie nowych przełożonych niektórych Inspektorii i Wizytatorii: Filipin Północnych, Afryki Etiopii-Erytrei, Kolombii-Bogoty, Indii-Mumbaju oraz Włoch-Sycylii.

Na koniec przejdzie się do przydzielenia funduszy na poszczególne placówki misyjne i zostanie przedstawione zestawienie bilansowe.

W czasie trwania letniej sesji plenarnej będą mieć miejsce następujące wydarzenia: kurs dla Inspektorów ostatnio mianowanych, w którym weźmie udział 11 nowych przełożonych, i święto Przełożonego Generalnego, które będzie obchodzone w dniu 24 czerwca, w dniu, w którym Ks. Bosko obchodził swoje imieniny, a który później stał się świętem wdzięczności.

W najbliższych godzinach oczekiwana jest oficjalna prezentacja Wiązanki 2014.

Opublikowano 03/06/03

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca