Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/3/2013 - Hiszpania - Konfederacja Ośrodków Młodzieżowych Księdza Bosko opracowuje II Plan Strategiczny
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KONFEDERACJA OśRODKÓW MłODZIEżOWYCH KSIęDZA BOSKO OPRACOWUJE II PLAN STRATEGICZNY
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Madryt) – W dniach 2-3 marca, w Domu inspektorialnym w Atocha, w Madrycie, odbywał się Walny Zjazd Konfederacji Księdza Bosko, który zgromadził 30 przedstawicieli 9 federacji, przedstawicieli zgromadzenia wykonawczego i rady kierowniczej. W spotkaniu, którego celem było opracowanie strategicznego planu działania na najbliższe lata, uczestniczył także ks. Fabio Attard, Radca generalny ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Głównym celem spotkania było określenie naglących potrzeb i celów II Planu Strategicznego. Priorytetami, na jakie wskazano w czasie zjazdu, były: polepszyć wewnętrzne zarządzanie organizacją, wzmocnić udział osób, umieć mówić o oddziaływaniu społecznym zrealizowanej pracy, polepszyć gromadzenie i zarządzanie zasobami oraz wspierać zmiany społeczne, wychodząc od konkretnych propozycji promocji młodzieżowej.

Obecni byli także ks. Koldo Gutiérrez, Delegat krajowy ds. duszpasterstwa młodzieżowego, i członkowie Dykasterii duszpasterstwa młodzieży. Najpierw Santi Domínguez, na bazie krótkiej prezentacji, ukazał sytuację salezjańskich ośrodków młodzieżowych w Hiszpanii, uwypuklając pracę, jaką wykonały różne federacje, a także wielkie wyzwania, jakie stają przed Konfederacją, oraz tematy, które omawiano w czasie 17. Krajowego Kongresu Salezjańskich Ośrodków Młodzieżowych, który odbył się w Logroño pod hasłem “Don Bosco aquí y ahora”.

Ks. Attard pogratulował obecnym i powiedział: “Musimy nadal, poprzez nasze posłannictwo i powołanie, być ‘inteligentnymi’ (od łacińskich korzeni tego słowa, które odsyła do głębokiej łączności z innymi). I nie bójcie się mówić, kim jesteśmy, wychodząc od naszej tożsamości”. Po prostej i serdecznej rozmowie, dzień zakończył się celebracją eucharystyczną w krypcie w Atocha.

W niedzielę, po modlitwie na rozpoczęcie, przedstawiciele Konfederacji przedstawili osiągnięte rezultaty i trudności, jakie ta napotkała w roku ubiegłym, jak również wyzwania, którym trzeba stawić czoła w 2013 roku; uwypuklili także kreatywność wszystkich Federacji w pokonywaniu trudności ekonomicznych, a także sprzyjającą sytuację, w jakiej znajdują się niektóre z nich – mogąc obecnie liczyć na sporą liczbę wolontariuszy i beneficjentów – i powodzenie akcji federacyjnych, jakie są podejmowane.

I na koniec, Rada Zarządu przedstawiła zgromadzonym sprawozdanie z działalności w roku 2012, budżet na ten rok oraz linie robocze i założenia na rok 2013. Część obrad została poświęcona również zapoznaniu się, poprzez referaty koordynatorów, z inicjatywami, jakie zostały podjęte przez grupy operacyjne, wśród których znajduje się także kampania medialna “Juntos Somos Más” (“Razem jest nas więcej”), obecna także na Twitterze poprzez hastag: #JuntosSomosMás.

Opublikowano 11/03/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca