Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/10/2011 - Meksyk - Pielgrzymka Prałatury Mixes do Bazyliki w Guadalupe
Zdjęcie artykułu -MEKSYK – PIELGRZYMKA PRAłATURY MIXES DO BAZYLIKI W GUADALUPE
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Miasto Meksyk) – W dniu 9 października tysiące wiernych z różnych dekanatów, parafii i grup misyjnych z terenu Prałatury Mixes odbyło Pielgrzymkę do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe (Meksyk). Pielgrzymkę prowadzili przedstawiciele wszystkich wspólnot zakonnych i kelru diecezjalnego, którzy działają na terenie Prałatury.

Pielgrzymi, którym przewodził salezjański biskup, bp Hector Guerrero Córdova, wyruszyli w kierunku katedry już we wczesnych godzinach porannych, przy wtórze pieśni religijnych, tradycyjnej muzyki i modlitwy różańcowej. Uroczystą Eucharystię, której przewodniczył bp Guerrero Córdova, koncelebrowało 50 księży, a wśród nich salezjański Inspektor Meksyku-Meksyk (MEM) – ks. Miguel Agustín Aguilar Medina. Stronę muzyczną obstawił zespół „Mixes” pod kierunkiem ks. Leopoldo Ballesteros Rico.

W swoim kazaniu salezjański biskup, odnosząc się do Ewangelii z dnia, w której została przytoczona przypowieść o zaproszonych na ucztę, powiedział: „Jezus zaprasza nas na królewską ucztę, ale my nie idziemy na nią albo z powodu lęku, albo z braku dostecznego zaangażowania. Brakuje nam pokory”. I przypominając historię młodego Indianina Juana Diego, wskazał go jako wzór dla wszystkich. “Juan Diego był w stanie przyjąć wezwanie Maryi i jawi się jako najbardziej pokorny sługa”. Na koniec zachęcił wszystkich pielgrzymów do mocnego trwania w wierze i pozostania wiernymi głosicielami Ewangelii, wiedząc, że Bóg jest zawsze blisko swoich dzieci.

Przed końcowym błogosławieństwem Inspektor podziękował biskupowi Guerrero Córdova za jego obecność i przedstawił misjonarzy salezjańskich, ks. Josepha Nguyen Nguyen i Juana Bautista Vu Hoai Phonga, którzy zostali nagrodzeni oklaskami przez wiernych w podziękowaniu za ich trud misyjny; obaj pracują wśród internowanych w Rio Manso i Matagallinas, w stanie Oaxaca.

Po celebracji pielgrzymi tańczyli i prezentowali regionalną muzykę, spożyli wspólnie posiłek w “Domu Misjonarza” i odwiedzili jeszcze inne miejsca religijne przed powrotem do swoich domów.

Opublikowano 17/10/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca