Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/9/2011 - Włochy - Harambée 2011: młodzież i zakonnicy razem stanowią siłę Bożą
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – HARAMBÉE 2011: MłODZIEż I ZAKONNICY RAZEM STANOWIą SIłę BOżą
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Colle Don Bosco) – W sobotę, 24 września, na Colle Don Bosco rozpoczęło się Harambée 2011. 400 ludzi młodych, salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki, połączonych pasją i zaangażowaniem na rzecz misji, spotkało się wspólnie w czasie weekendu w imię misyjności w stylu salezjańskim. Wśród nich byli członkowie 142. salezjańskiej wyprawy misyjnej.

Uczestnicy zostali przyjęci, wczesnym popołudniem, przez animatorów grup misyjnych Okręgu Piemontu i Valle d’Aosta oraz Litwy. Podwórze Instytutu na Colle Don Bosco wypełniło się stoiskami z grami, muzyką i tańcami.

Młodzi z Inspektorii Sycylijskiej prowadzili modlitwę na Colle, w czasie której zostało uwypuklone piękno każdego kontynentu, przypominając, jak to Ks. Bosko „kierując czasem wejrzenie na jakąś mapę świata, wzdychał, widząc jak jeszcze wiele regionów znajduje się w mroku śmierci, i wykazywał gorące pragnienie, aby móc pewnego dnia zanieść światło Ewangelii do miejsc, do których jeszcze nie dotarli inni misjonarze” (MB III, 546).

Następnie, w teatrze, każda z grup inspektorialnych Włoch przedstawiła – poprzez opowiadania, zdjęcia i video – praktykę misyjną, jaką odbyła w okresie letnim. Tego lata wiele krajów gościło młodych, którym towarzyszyli salezjanie i Córki Maryi Wspomożycielki: Włochy, Afryka, Ameryka Południowa, Rosja i Wschodnia Europa; wielkim bogactwem było to, co zanieśli do swoich domów, do swojego codziennego życia.

W tym celu, aby umożliwić wszystkim dzielenie się swoimi misyjnymi marzeniami i wysłuchanie świadectw innych osób, młodzi utworzyli małe grupy dzielenia się. Był to czas bardzo cenny dla tych młodych, któr, przez pryzmat różnych pytań i odpowiedzi, pozwolił młodym pogłębić motywacje, które popychają ich do wyjazdu, do odpowiedzi na wyzwanie do bycia “solą ziemi i światłem świata” i do angażowania się w obronę praw człowieka.
 
Wieczór ożywiały gry i zabawy, tańce grupowe, a także tańce, których młodzi nauczyli się w czasie swojej praktyki misyjnej. Matka Yvonne Reungoat, Przełożona Generalna CMW, najpierw przebywała wśród młodzieży, a potem odmówiła z nimi misyjny Różaniec „wędrowny”. Pięć stacji tej modlitwy maryjnej było przeplecionych krótkimi chwilami milczenia i opowiadaniami o życiu misjonarzy konsekrowanych, którzy umieścili miłość do Boga w centrum swojej kontemplacji, swojego powołania i swojej miłości bliźniego.

Po Różańcu, który zakończył się w Bazylice, Matka Generalna skierowała tradycyjne “słówko na dobranoc”, zachęcając wszystkich do przeżywania, z nadzieją i odwagą, swoich wyborów misyjnych: każdy młody świecki, każdy salezjanin, każda CMW, gdy połączą się razem, stanowią “siłę Bożą”.

Pierwszy dzień, przeżywany w oczekiwaniu na spotkanie z Przełożonym Generalnym na Valdocco i Mszę św. z wręczeniem krzyży wyjeżdżającym misjonarzom, zakończył pokaz ogni sztucznych, które rozświetliły niebo nad Colle Don Bosco.

Opublikowano 26/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca