Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

5/5/2011 - Indie - Spotkanie Delegatów ds. Komunikacji Społecznej Azji Południowej
Zdjęcie artykułu -INDIE – SPOTKANIE DELEGATÓW DS. KOMUNIKACJI SPOłECZNEJ AZJI POłUDNIOWEJ
(ANS – Tiruchy) – W dniu dzisiejszym w Tiruchy kończy się spotkanie Delegatów inspektorialnych ds. Komunikacji Społecznej (KS) Regionu Azja Południowa, które rozpoczęło się w niedzielę, 1 maja. W programie spotkania znalazły się tematy, które już były omawiane w czasie podobnego spotkania Delegatów Azji Wschodniej-Oceanii, które odbyło się w mieście Manila. 

W spotkaniu, które odbywało się w Domu Inspektorialnym, uczestniczyło 19 salezjanów, Delegatów lub ich przedstawicieli ds. Salezjańskiej Komunikacji Społecznej z terenu Inspektorii Azji Południowej; 4 Córki Maryi Wspomożycielki, zaangażowane na tym polu; przedstawiciele Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieży; Krajowy Delegat KS Indii, ks. Glorious Stephen; Radca Generalny, Filiberto González, i sekretarz Dykasterium – ks. Julian Fox.

Na wstępie każdy z delegatów przedstawił sytuację KS w swojej inspektorii, rozpatrując ją w kontekście tego, co zostało zrobione, i tego, co jeszcze trzeba zrobić, zgodnie ze wskazaniami Kapituły Generalnej 26 i ustaleniami ze spotkania, które miało miejsce dwa lata temu w Hyderabad.

Głównym przedmiotem spotkania był nowy Salezjański System Komunikacji Społecznej (SSCS). Delegaci referowali nowości poszczególnym Radom inspektorialnym, ekipom KS, a także – Duszpasterstwa Młodzieży i Formacji. W perspektywie większej współpracy pomiędzy różnymi sektorami Delegaci zaproponowali opracowanie szczegółowego programu krajowego studium wychowania do mediów.

W perspektywie licznych zajęć i wyzwań, dotyczących komunikacji na tym obszarze, uczestnicy spotkania w Tiruchy zasugerowali także wprowadzenie funkcji Delegata krajowego KS w pełnym wymiarze godzin i postawienie u jego boku ekipy współpracowników, która by interweniowała, zgodnie z poleceniem Delegata, wspierając go i ułatwiając mu kierowanie różnymi inicjatywami związanymi z publicznymi relacjami, legalnym administrowaniem nazw, sieci, salezjańskich logo... Temat, dotyczący publicznych relacji, kontaktu z prasą i różnymi organizacjami, został zaproponowany przede wszystkim jako pole, na którym trzeba jak najszybciej zacząć działać.

Po wypracowaniu niektorych linii przewodnich w zakresie określenia standardu “Bosco Information Service” (BIS) i szkolenia lokalnych korespondentów, zgromadzenie Delegatów doceniło również wspólne inicjatywy Salezjanów i CMW na rzecz rozpowszechnienia dorocznego Orędzia Papieża na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym względzie Delegaci salezjańscy zaproponowali zaplanowanie cyklu odpowiednich inicjatyw, począwszy od najbliższej edycji 2012, i wskazali jako na główne źródło przyszyłych inicjatyw lokalnych odpowiedni dział, którzy został w tym celu stworzony na stronie sdb.org.

Opublikowano 05/05/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca