Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

21/1/2010 - Haiti - Zjednoczeni w potrzebie
Zdjęcie artykułu -HAITI – ZJEDNOCZENI W POTRZEBIE
(ANS – Port-au-Prince) – Konsoliduje się sieć solidarności salezjańskiej, zawiązywana wokół ofiar trzęsienia ziemi, które 12 stycznia dotknęło Haiti.

Ks. Mark Hyde, z Prokury w New Rochelle, przybył do Santo Domingo, gdzie odbył już pierwsze rozmowy z ks. Victorem Pichardo, Inspektorem Antyli. Jutro, 22 stycznia, obaj wyruszą w podróż z ks. Alberto Rodriguezem, Ekonomem inspektorialnym, i panem Franklinem z Biura ds. rozwoju, aby spotkać się z Salezjanami i Córkami Maryi Wspomożycielki.

Ekipa ratunkowa z Republiki Dominikany, zaangażowana w akcję niesienia pomocy i organizację logistyczną pomocy, przybędzie do Thorland przejeżdżając przez Barahona i przywiezie ze sobą 1.500 zestawów żywnościowych; każdy taki ekwipunek może zapewnić jedzenie jednej rodzinie na okres przynajmniej trzech dni.
 
Ks. Attilio  Stra przesłał telegram do ks. Václava Klementa, Radcy ds. Misji, dziękując mu za to wszystko, co czyni się w tej dramatycznej dla Haiti sytuacji.

Ks. Zucchi uściślił dane co do liczby dzieci i młodzieży, którzy uczęszczali do instytutów salezjańskich przed trzęsieniem ziemi. 20.000 dzieci uczęszczało do szkół, 360 – na kursy zawodowe w ENAM, a 1.040 pobierało naukę w trybie regularnym.

VIS wyraził gotowość włączenia się w koordynację akcji ratowniczej i zorganizowanie Centrum Koordynacyjnego; jest także gotów wysłać niektórych swoich wolontariuszy, doświadczonych w udzielaniu pierwszej pomocy i w sytuacjach kryzysowych. Hiszpańska fundacja salezjańska “Jóvenes e desarrollo” również wyraziła swoją gotowość.
 
Niemieckie przedsiębiorstwo “BEGECA”, które produkuje artykuły dla Organizacji Pozarządowych i instytucji charytatywnych, przekazało urządzenia do oczyszczania wody, do zamontowania w Port-au-Prince, zdolne oczyścić od 2.000 do 3.000 litrów w ciągu godziny. Zostaną także wysłani dwaj technicy, którzy darmowo podejmą się instalacji tych urządzeń i wyszkolenia personelu do ich obsługi.

Ks. Hyde rozmawiał również z prezydentem “Cross International” i potwierdził przekazanie 200 kontenerów z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby dla różnych środowisk, które się poświęcają na Haiti, wśród których znajdują się także Salezjanie Ks. Bosko. Salezjanie z Santo Domingo udostępnili otwartą przestrzeń wewnątrz lotniska międzynarodowego i wkrótce Salezjanie z Barahona będą mogli zająć się składowaniem tam towaru.
 
Opublikowano 21/01/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca