Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/1/2010 - Dom Generalny - Nowa grupa w Rodzinie Salezjańskiej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – NOWA GRUPA W RODZINIE SALEZJAńSKIEJ
(ANS – Rzym) – W przededniu XXVIII edycji Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej Przełożony Generalny ze swoją Radą w dniu 15 stycznia odpowiedział pozytywnie na prośbę “Wspólnoty Posłannictwa Ks. Bosko” (CMB) dotyczącą przyjęcia jej do Rodziny Salezjańskiej.

Wspólnota CMB, założona w 1982 roku, jest obecna w 5 krajach: Włoszech, Madagaskarze, Chile, Burundi i Argentynie, gdzie podejmuje różne działania i prowadzi dzieła na rzecz młodzieży, zwłaszcza najbardziej potrzebującej. Prawnie powstała w 1994 roku w obecności notariusza, w 2001 r. otrzymała zatwierdzenie “ad experimentum” Kościoła Bolońskiego, a w 2004 r. została zatwierdzona definitywnie jako prywatne Stowarzyszenie wiernych, zgodnie z wymogami Prawa Kanonicznego.

“Jest to dla nas wielka i głęboka radość, ponieważ teraz w sposób definitywny i wyraźny uczestniczymy w charyzmacie salezjańskim, zgodnie z naszą pierwotną tożsamością” – oświadczył Guido Pedroni, Kustosz Generalny CMB. “Jesteśmy przepełnieni wdzięcznością za ten dar duchowy, którego dostąpiliśmy z chwilą naszego powstania, i za to, że możemy w sposób konkretny żyć naszą wiarą w służbie Kościoła, wnosząc swój wkład w rozwój ludzki i chrześcijański młodzieży.

Wspólnota Posłannictwa Ks. Bosko” jest 28. grupą Rodziny Salezjańskiej, przygotowującej się do uczestnictwa w XXVIII edycji Dni Duchowości Salezjańskiej, które odbędą się w Rzymie w “Salesianum” w dniach 21-24 stycznia.

Wydarzenie to, podobnie jak w poprzednich latach, będzie można śledzić na stronie sdb.org, na której będą dostępne teksty prelekcji, zdjęcia i video.

Opublikowano 18/01/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca