Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

1/10/2014 - Indie - Studenci akademiccy poświęcają swoje wakacje, aby pomóc powodzianom
Zdjęcie artykułu -INDIE – STUDENCI AKADEMICCY POśWIęCAJą SWOJE WAKACJE, ABY POMÓC POWODZIANOM

(ANS – Guwahati) – Po powodziach, jakie miały miejsce ubiegłego tygodnia, niszczących wiele wiosek w stanie Assam, liczni studenci i wykładowcy ADBU (Assam Don Bosco University) przeznaczyli 10 dni swoich wakacji przypadających z okazji święta “Durga Puja” na akcję pomocy ludności dotkniętej powodzią.  

Ci młodzi wolontariusze utworzyli trzy zespoły z inicjatywy Departamentu Prac Społecznych, którym kieruje dr Riju Sharma. Podczas gdy dwa zespoły zajmowały się gromadzeniem pożywienia, odzieży i lekarstw, a także materiałów do odbudowy domów na obszarze między Shillong i Guwahati, trzeci zespół udał się do obozu z doktorem Victorem Nazarym.

W niedzielę 28 września “team”, składajacy się ze studentów i profesorów, a wśród nich ks. Jose Karipadama, udał się do wioski, aby ocenić sytuację. Następnie, w poniedziałek 29 września, wolontariusze zwrócili się o wsparcie akcji do władz akademickich, personelu uczelni, profesorów i studentów, i ci dopisali , chociaż normalnie uczelnia była zamknięta z racji święta.

A następnie, 30 sierpnia, dziesięciu członków, wszyscy ludzie młodzi, z zespołu pomocy wysłanego przez ADBU, wyruszyli w drogę, aby nieść pociechę i pomoc w odbudowie baraków w Garo i Hahim, w wiejskim dystrykcie Kamrup, odległym 65 km od uniwersytetu.

Z pierwszych informacji wynika, że na obszarze Hahim odnotowano 12 domów całkowicie zniszczonych przez wodę. Dalsze dziesięć doznało uszkodzeń, jak również zostały zniszczone liczne uprawy, utracone bydło i różne przedmioty. „Wszelki rodzaj pomocy, artykuły pierwszej potrzeby i zaangażowanie wolontariuszy w odbudowie są doprawdy mile widziane” – dodaje dr Nazary.  

Opublikowano 01/10/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca