Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/9/2014 - Indie - Trzecie doroczne wręczenie dyplomów ADBU. Gubernator stanu do młodych: “uczcie się na błędach”
Zdjęcie artykułu -INDIE – TRZECIE DOROCZNE WRęCZENIE DYPLOMÓW ADBU. GUBERNATOR STANU DO MłODYCH: “UCZCIE SIę NA BłęDACH”

(ANS – Guwahati) – Gubernator stanu Assam, Janaki Ballav Patnaik, w dniu 12 września odwiedził “Assam Don Bosco University” (ADBU) i przewodniczył trzeciej, dorocznej ceremonii wręczenia dyplomów ukończenia tej uczelni. Obecni byli również: kanclerz, rektor i inni przedstawiciele władz kościelnych i cywilnych, a ponadto 1000 studentów, a wśród nich 400 tych, którzy otrzymali dyplomy.  

Zwracając się do obecnych, gubernator zachęcił studentów: “Stawiajcie powoli kroki i jeśli zauważycie, że pepełniliście błąd, wyciągajcie wnioski z tej lekcji i idźcie do przodu (...). Pamiętajcie, że możecie zrobić każdą rzecz, która wam przyjdzie do głowy. Nic nie jest niemożliwe, jeżeli jesteście przekonani co do swoich marzeń, chcecie osiągnąć wasze cele i pokonać przeszkody, jakie możecie spotkać na swojej drodze”.

Kanclerz ADBU i salezjański inspektor Guwahati ks. Thomas Vattathara skierował następnie ten oto apel do studentów, którzy otrzymali dyplomy: “Użyjcie waszego statusu i waszych wpływów, aby zabrać głos w imieniu tych, którzy nie mają głosu”, i przytoczył słowa Księdza Bosko: “Nie potrzebujemy magii, aby zmienić świat, mamy już w naszym wnętrzu siłę, którą potrzebujemy: siłę wyobraźni i czynienia dobra”.  

Po relacji dotyczącej roku akademickiego rektor, ks. Stephen Mavely poinformował o wprowadzeniu nowych kierunków magisterskich w zakresie komunikacji masowej, fizyki oraz inżynierii elektrycznej i elektronicznej, które wejdą od tego semestru. A poza tym pogratulował pierwszej grupie studentów, którzy otrzymali dyplomy magisterskie na kierunku Prawa Człowieka (Prawa Dziecka i Rozwoju), jak również tym, którzy otrzymali zaświadczenia ukończenia programu “DBU globalne”, cyfrowego programu nauczania na odległość.  

Warto wspomnieć także o pewnej nowości tego roku: oprócz tradycyjnych dyplomów ADBU wprowadził także dodatkowy certyfikat, który zbiera szczegółowo i w całości wyniki, zarówno akademickie, jak i inne, które były udziałem studentów w czasie ich pobytu na uniwersytecie.

Oprócz tego ks. Mavely ogłosił, że w czerwcu 2015 roku powinna się zakończyć budowa pierwszej grupy budynków i struktur nowego stałego kampusa Uniwersytetu w Tapesia.

Opublikowano 17/09/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca