Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/9/2014 - Hiszpania - Koncert solidarności i prezentacja dokumentu “Yo no soy bruja”
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KONCERT SOLIDARNOśCI I PREZENTACJA DOKUMENTU “YO NO SOY BRUJA”

(ANS – Madryt) – Salezjańska Prokura Misyjna w Madrycie rozpoczyna nowy sezon 2014-2015 apelem o pomoc i współpracę na rzecz potrzebujących. W piątek, 12 września, organizuje koncert dobroczynny, by pomóc licznym dziełom salezjańskim, które udzielają się na rzecz ludności w potrzebie. W czasie tego koncertu zostanie zaprezentowany film dokumentalny “Yo no soy bruja” (Nie jestem czarownicą), który stanowi potępienie prześladowania dzieci, które oskarża się o czary.

Grupa “iKasa”, która patronuje koncertowi, i pianista o sławie międzynarodowej Alberto Cobo, przyłączą się do tej inicjatywy Prokury Misyjnej w Madrycie, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rzecz salezjańskich dzieł misyjnych w przeszło 130 krajach świata. Pianista Cobo wykona na fortepianie utwory Beethovena, Liszta, ojca Solera…

Koncert odbędzie się w audytorium Pałacu Książąt Pastrana (Paseo de la Habana 208, Madryt) o godz, 19.30 czasu miejscowego. Ale nie tylko muzyka i solidarnościowa pomoc będą tutaj bohaterami. W spotkaniu uczestniczyć będzie także salezjański misjonarz, ks. José Luis de la Fuente, który przedstawi film dokumentalny “Yo no soy bruja”, opowiadający o dzieciach, które oskarża się o praktyki czarodziejskie w Togo, w Afryce. Jednym z pól działalności salezjanów na tej ziemi jest właśnie walka z tego rodzaju oskarżeniami, wywołującymi traumę u tych dzieci, którego doświadczają.  

Reżyserem “Yo no soy bruja” jest Raúl de la Fuente, laureat Nagrody “Goya 2014” w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny za film “Minerita”. Zwiastun filmu jest dostępny na kanale Youtube Salezjańskiej Prokury Misyjnej.

Więcej informacji można znaleźć i zapoznać się ze sposobem współpracy i samym uczestnictwem w koncercie na internetowej stronie Prokury.

Opublikowano 11/09/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca