Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/5/2011 - Niemcy - Wizyta d’Insieme: Europa Północna, obszar atlantycko-niemiecki
Zdjęcie artykułu -NIEMCY – WIZYTA D’INSIEME: EUROPA PÓłNOCNA, OBSZAR ATLANTYCKO-NIEMIECKI
(ANS – Aschau–Waldwinkel) – Placówka salezjańska w Aschau–Waldwinkel, w południowo-wschodnich Niemczech, gości od wczoraj uczestników Wizyty d’Insieme w Regionie Europa Północna: obszar atlantycko-niemiecki. Spotkanie, które zakończy się w dniu 13 maja, zajmie się propozycjami związanymi z nową konfiguracją Inspektorii tej części Zgromadzenia.

Pięć Inspektorii uczestniczy w Wizycie d’Insieme, która rozpoczęła się wczorajszego popołudnia w Aschau–Waldwinkel: Niemcy (GER), Austria (AUS), Belgia Północna i Holandia (BEN), Wielka Brytania (GBR) oraz Irlandia i Malta (IRL). Z Przełożonym Generalnym przybyli: jego Wikariusz – ks. Adriano Bregolin, Radcy generalni ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Formacji: ks. Fabio Attard i ks. Cereda, Ekonom Generalny - pan Jean Paul Muller, oraz Radca Regionu Europa Północna – ks. Marek Chrzan.

Także podczas tej Wizyty zostanie poddany weryfikacji proces komunikacji, asymilacji i wdrożenia wskazań Kapituły Generalnej 26 oraz zostaną określone perspektywy co do przyszłej drogi Inspektorii i Regionu. Szczególną uwagę zwrócono, zważywszy na sytuację, w jakiej znajduje się Stary Kontynent i realizację Projektu Europa, na określenie linii nowej ewangelizacji w sytuacji sekularyzacji oraz – na temat wierności i dyscypliny zakonnej w kontekście nowej konfiguracji Inspektorii Regionu.

Opublikowano 09/05/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca