Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/5/2013 - Watykan - 2 czerwca 2013: Uroczysta Adoracja Eucharystyczna na całym świecie
Zdjęcie artykułu -WATYKAN – 2 CZERWCA 2013: UROCZYSTA ADORACJA EUCHARYSTYCZNA NA CAłYM śWIECIE
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Watykan) – Wczoraj, 28 maja, w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zostało oficjalnie zaprezentowane jedno z największych wydarzeń, jakie są przewidziane w programie Roku Wiary, a którym jest “Uroczysta Adoracja Eucharystyczna na całym świecie. Odbędzie się ona w dniu 2 czerwca we wszystkich diecezjach świata. Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii Kościoła. 

Centrum duchowym tego wydarzenia będzie Bazylika św. Piotra w Rzymie, a rozpocznie się ono, kiedy papież Franciszek, o godz. 17.00 (GMT+2), zainicjuje godzinę Adoracji Eucharystycznej. Rzym będzie stanowić rdzeń sieci światowej, która będzie mieć tysiące węzłów: od Wysp Cooka w Islandii, Puszczy Amazońskiej po wyspę Tajwan… - to tylko niektóre z miejsc, które zostały przywołane w czasie wczorajszej konferencji prasowej.

Aby można było dać świadectwo poczucia głębokiej jedności, jaką charakteryzuje to wydarzenie – które ma miejsce po raz pierwszy w historii Kościoła – zostało wybrane jako motto wyrażenie “Jeden Pan, jedna wiara”.

“Za tą inicjatywą opowiedziano się w sposób masowy; wyszła ona poza katedry i włączyła całe konferencje episkopatów, parafie, zgromadzenia zakonne, zwłaszcza klasztory klauzurowe i stowarzyszenia. Trudno jest podać dokładną liczbę, ale z pewnością przystąpiło do niej tysiące osób. To wydarzenie potwierdza głęboką cześć, jakim jest otaczana Eucharystia, której tajemnica stanowi źródło i szczyt całego życia Kościoła” – stwierdził arcybiskup Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji.

Papież Franciszek dołączył pewne intencje, pragnąc, by tezostały uwzględnione w tej godzinie modlitwy:

  1. Za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan uczyni go zawsze posłusznym swojemu Słowu, aby stawał przed światem „jako chwalebny, nie majacy skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany” (Ef 5,27). Niech w Kościele, poprzez wierne nauczanie, rozbrzmiewa Słowo, które zbawia i przynosi miłosierdzie oraz sprawia, że w odnowionej więzi miłości tenże Kościół może nadać pełny sens cierpieniu i smutkowi oraz przywrócić radość i spokój. 
  2. Za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach świata doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Pomyślmy o dzieciach i kobietach doświadczających wielorakich form przemocy. Niech ich milczący krzyk o pomoc znajdzie Kościół czuwający, aby mając wzrok utkwiony w Chrystusie ukrzyżowanym, nie zapomniał o tych braciach i siostrach, którzy wpadli w ręce przemocy. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy doświadczają niepewności ekonomicznej, a przede wszystkim o bezrobotnych, o osobach starszych, o emigrantach i bezdomnych, o więźniach i o tych wszystkich, którzy doświadczając zepchnięcia na margines społeczeństwa. Modlitwa Kościoła i jego aktywna działalność niech staną się dla tych ludzi pocieszeniem i wsparciem w nadziei oraz siłą i wytrwałością w obronie godności ludzkiej.

Opublikowano 29/05/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca