Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/5/2013 - Portugalia - Wizyta Przełożonego Generalnego w Inspektorii pw. św. Antoniego
Zdjęcie artykułu -PORTUGALIA – WIZYTA PRZEłOżONEGO GENERALNEGO W INSPEKTORII PW. śW. ANTONIEGO
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Fatima) – W ubiegły weekend, w dniach 17-19 maja, Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Pascual Chávez, odwiedził Inspektorię portugalską pw. św. Antoniego. Uczynił to z okazji 61. pielgrzymki Rodziny Salezjańskiej do Fatimy i dorocznego spotkania Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS).

Przełożony Generalny, w towarzystwie swojego wikariusza – ks. Adriano Bregolina, przeżył wytężoną sobotę spotkań: przed południem spotkał się z salezjanami z Inspektorii, wczesnym popołudniem – z młodymi, którzy przebywają swoją drogę powołaniową, a następnie – z młodzieżą z MGS, co nastąpiło w ramach ich dorocznego święta, które było obchodzone w audytorium Ośrodka Pawła VI.

Późnym popołudniem, po oddaniu hołdu Matce Boskiej Fatimskiej w Kaplicy Objawień, ks. Chávez przewodniczył Mszy św. w wigilię Uroczystości Ducha Świętego. W Eucharystii, która została odprawiona w Bazylice pw. Trójcy Przenajświętszej, uczestniczyło około 7500 osób: salezjanie, młodzież, członkowie Rodziny Salezjańskiej i sympatycy Ks. Bosko.

Wieczorem, Przełożony Generalny uczestniczył we wspólnej modlitwie różańcowej i procesji światła, a także w czuwaniu modlitewnym w Bazylice Matki Boskiej Fatimskiej, którą przygotował delegat ds. Rodziny Salezjańskiej, ks. Jerome Monteiro, a prowadził ks. Bregolin.

Następny dzień, Niedziela Pięćdziesiątnicy, rozpoczęła się spotkaniem z pielgrzymami należącymi do Rodziny Salezjańskiej, w po nim miała miejsce celebracja eucharystyczna, której przewodniczył bp Joaquim Mendes, pomocniczy biskup Lizbony.

Przełożony Generalny zakończył swoją wizytę animacji w Portugalii wczorajszego popołudnia spotkaniem z ks. inspektorem Arturem Pereirą i jego Radą.

Opublikowano 20/05/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca