Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

19/10/2012 - Hiszpania - DBYN i możliwości wychowawcze w obliczu kryzysu
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – DBYN I MOżLIWOśCI WYCHOWAWCZE W OBLICZU KRYZYSU
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Logroño) – W dniach 11-14 października “Don Bosco Youth Net” (DBYN) zorganizowała w Logroño seminarium na aktualne tematy, takie jak bezrobocie i migracja młodzieży w Europie. Przedmiotem zainteresowania seminarium było odkrycie możliwości wychowawczych, jakie może odsłonić kryzys w Europie.

Bezrobocie młodzieży, prawdziwa plaga, która gasi nadzieję, i która nie pozwala planować i przyjąć odpowiedzialnośc za swoją przyszłość, jest przyczyną także drugiego smutnego zjawiska, istniejącego już w czasach Ks. Bosko: migracji młodzieży z obszarów wiejskich do miast, z państw o najwyższym wskaźniku bezrobocia do tych, które oferują większe możliwości... Migracja, która nie jest pozbawiona zagrożeń dla ludzi młodych, którzy, przenosząc się, zrywają sieć relacji i mogą bardzo łatwo znaleźć się w izolacji i popaść w zniechęcenia, zwłaszcza gdy pochodzą z trudnych środowisk.

Przedstawiciele DBYN analizowali możliwości uchronienia młodych migrantów przed tymi problemami i starali się określić możliwości wychowawcze, do których można się odwołać także w tej sytuacji. Oprócz tego to spotkanie pozwoliło lepiej poznać narzędzia, jakie oferuje Unia Europejska w celu realizacji projektów, które mają stawić czoła migracji i bezrobociu wśród młodzieży.

Pierwszym rezultatem było stworzenie “Koordynacji” ds. bezrobocia młodzieży, w której uczestniczą organizacje DBYN z Europy, a której głównym koordynatorem będzie organizacja “Salesiani per il Sociale”. Jej zadaniem będzie wspieranie doświadczeń i działań innowacyjnych dotyczących tego problemu.

W marcu 2013 r. zostanie zorganizowane kolejne seminarium na temat: “Tylko praca i nic zabawy?”, do udziału w którym zostali zaproszeni nie tylko przedstawiciele organizacji, ale sami młodzi, aby można było wsłuchać się w ich potrzeby i określić linie działania na najbliższą przyszłość. Wśród proponowanych tematów znajdą się takie, jak dzielenie się dobrymi praktykami, wymiana opinii na temat wolontariatu, przygotowanie do pracy, programy mobilności…

Opublikowano 19/10/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca