Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/9/2012 - Indie - Ośrodek kształcenia zawodowego dla więźniów
Zdjęcie artykułu -INDIE – OśRODEK KSZTAłCENIA ZAWODOWEGO DLA WIęźNIÓW

(ANS – Krishnanagar) – Biuro salezjańskiego duszpasterstwa więziennego na terenie hinduskiej Inspektorii Kalkuty otworzyło we wtorek, 4 września, trzeci ośrodek kształcenia zawodowego dla więźniów. Mieści się on na terenie więzienia w Krishnanagar, w Zachodnim Bengalu.

Otwarcia ośrodka dokonał pan Ramvir Kumar IPS, główny inspektor służb więziennych, a poświęcił go bp Joseph Gomes, salezjanin, biskup Krishnagar. W ceremonii wzięli także udział liczni kapłani i siostry zakonne.

Ośrodek proponuje cztery kursy: dla informatyków, elektryków pomieszczeń mieszkalnych i samochodowych, krawców i spawaczy. W przyszłości przewiduje się wprowadzenie także innych kursów, a to dzięki współpracy z “Don Bosco Tech”.

Otwarcie tego ośrodka należy zawdzięczać determinacji personelu, więźniom i salezjańskiemu Duszpasterstwu więziennemu, którzy zrobili więcej niż potrzeba było: więźniowie pracowali dzień i noc, aby ośrodek mógł powstać, podczas gdy nadinspektor, pan Nazurul Islam, osobiście pokrył koszty, gdy tego wymagała sytuacja.

Szkoła salezjańska w Krishnagar, którą administrują ks. T.L. Francis i ks. Manuel Kariapuram Mani, a kieruje ks. Kayyalackal Thomas, żywo zainteresowała się tym projektem i zapewniła jego kontynuację.

W 1998 r. Salezjańskie Duszpasterstwo Więzienne w Kalkucie otworzyło swój pierwszy ośrodek kształcenia zawodowego w jednym z więzień, co było projektem pilotażowym; chodziło tu o główne więzienie w Berhampore, w którym przebywa przeszło 2000 więźniów. Potem przyszła kolej na główne więzienie w Midnapore, z 1300 osadzonymi, po którym był trzeci ośrodek.

Pan Sankar Chakravorty, minister odpowiedzialny za więziennictwo, i pan Kumar poprosili o otwarcie podobnego ośrodka także w głównym więzieniu w Jalpaiguri. Ks. Scaria Nedumattam rozważa tę możliwość.

Opublikowano 11/09/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca