Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

23/9/2011 - Włochy - Harambée 2011
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – HARAMBÉE 2011

(ANS – Turyn) – Tłem dla 142. Wyprawy misyjnej także w tym roku będzie wydarzenie pod nazwą “Harambée”, którego inicjatorem i organizatorem jest Salezjańska Animacja Misyjna i Międzynarodowy Wolontariat na rzecz Rozwoju (VIS). 400 osób, wolontariuszy i koordynatorów działań misyjnych, zgromadzi się wokół Przełożonego Generalnego i Matki Generalnej Córek Maryi Wspomożycielki (CMW), aby pozdrowić wyjeżdżających misjonarzy.

W sobotę 24 i niedzielę 25 września, na Cole Don Bosco, niedaleko Turynu, odbędzie się kolejna edycja 2011 “Harambée” – „uroczystego spotkania”, „wspólnoty, która się gromadzi”, zgodnie z tym, co oznacza ta nazwa w języku swahili. Od przeszło 20 lat “Harambèe” gromadzi tych, którzy wierzą i pracują w ramach Salezjańskiej Animacji Misyjnej, oraz młodych, którzy, dzięki VIS, odbyli letnie praktyki wolontariatu w ubogich krajach.

Będzie około 400 uczestników, zwłaszcza z Inspektorii Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki Włoch, ale nie zabraknie osób z reszty Europy. Młodzi, animatorzy misyjni i misjonarze, którzy wyjadą, wspólnie zobowiążą się do wychowania i ewangelizacji najuboższych, usuwania barier między północą a południem świata, ochrony i promocji praw człowieka.
 
Wydarzenie to rozpocznie się w sobotę 24 września po południu powitaniem uczestników w Teatrze na Colle Don Bosco i spotkaniem z Radcą ds. Misji, ks. Václavem Klementem. Będzie kontnuowane po południu świadectwami wiary i zaangażowania oraz dzieleniem się doświadczeniami misyjnymi. Wieczorem, po procesji ze świecami i modlitwie różańcowej, Matka Yvonne Reungoat, Przełożona Generalna CMW wygłosi do zebranych tradycyjne “słówko na dobranoc”.
 
W niedzielę rano ks. Pascual Chávez spotka się z młodzieżą. Na tym spotkaniu będą obecne różne grupy uczestników, które tworzą 142. salezjańską wyprawę misyjną. Następnie wszyscy uczestnicy „Harambèe” udadzą się do Bazyliki Maryi Wspomożycielki, aby wziąć udział we Mszy św., w czasie której IX Następca Ks. Bosko wręczy misjonarzom krzyże misyjne z zaleceniem, aby byli świadkami Ewangelii na 5 kontynentach. 

Msza św. będzie transmitowana, dzięki Missioni Don Bosco, w późniejszym telewizyjnym przekazie satelitarnym na Telepace i streamingu na stronie www.missionidonbosco.tv o godz. 13.30 (GMT+2).

Opublikowano 23/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca