Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

22/9/2011 - Hiszpania - V Dzień Formacyjny Federacji “Bosko Taldea”
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – V DZIEń FORMACYJNY FEDERACJI “BOSKO TALDEA”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Logroño) – 170 osób, związanych z oratoriami i ośrodkami młodzieżowymi salezjańskiej Inspektorii Bilbao (SBI), uczestniczyło w V Konferencji Formacyjnej Federacji “Bosko Taldea”. Wydarzenie to, które miało miejsce w czasie weekendu 17-18 września, zgromadziło różne grupy w Logroño w jednym wspólnym celu: formacji na odpowiednim poziomie.

Uczestnicy zostali podzieleni według kategorii wiekowych. Najmłodsza grupa brała udział w czterech warsztatach o różnej tematyce: wyraz artystyczny i kreatywność – prowadzonych przez Eli Pérez i Laurę Alcantara, superwizorów czasu wolnego Stowarzyszenia “Jóvenes 88 Gazteak” gminy Barakaldo; tożsamość salezjańska i propozycja edukacyjna – pod kierunkiem Angela Gudiña, Prezesa “Confederación Don Bosco”; pierwsza pomoc – Gema Poza z Osakidetza; szkoła i wolontariat – Rocío López, koordynatorka Programu “eVOLUNciona” Federacji “Bosko Taldea”.

Natomiast grupa młodych, którzy obecnie uczestniczą w kursie na supervisora czasu wolnego, przeszła bardziej specyficzne szkolenie w zakresie podstawowej pomocy sanitarnej, które odbyło się pod kierunkiem Maríi Osorio ze Służby Sanitarnej w Cantabria. Supervisorzy stowarzyszeń przeszli szkolenie w zakresie projektów społecznych i perspektyw rodzajowych, które prowadziła Nekane Elosu z Rady ds. Płci Fundacji EDE, a także rozwiązywania konfliktów, który to kurs prowadził Igor Uzkudun z Bakeola, z Centrum Mediacji i Rozwiązywania Konfliktów.

I na koniec, animatorzy grup wiary przeszli kurs formacji duchowej, którego tematem było życie wewnętrzne nastolatków i młodzieży, który przeprowadzili Álvaro Chordi, dyrektor diecezjalnego Ośrodka Kształcenia Zawodowego, Vitoria Gasteiz i Koldo Gutiérrez, redaktor pisma “Misión Joven”. W tych ostatnich warsztatach wzięli także udział koordynatorzy oraz dyrektorzy oratoriów i ośrodków młodzieżowych, którzy w czasie weekendu opracowywali program roczny.

V Dzień Federacji “Bosko Taldea” był możliwy dzięki współpracy Rady Federacji i salezjanów z placówki św. Dominika Savio.

Opublikowano 22/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca