Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

15/9/2011 - Dom Generalny - Kurs dla misjonarzy 142. Wyprawy Misyjnej
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – KURS DLA MISJONARZY 142. WYPRAWY MISYJNEJ
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym) – Także w tym roku Dykasterium ds. Misji Salezjańskich zorganizowało kurs formacyjny dla misjonarzy, którzy przygotowują się do wyjazdu w ramach 142. wyprawy misyjnej. Formacja teologiczna, dzielenie się doświadczeniem i wykłady na temat inkulturowości – to niektóre z narzędzi, już udoskonalonych, pozwalających w pełni odpowiedzieć na wymogi misjonarzy i odpowiednio przygotować ich do wyzwań, jakie ich oczekują.
 
Kurs pomaga nowym misjonarzom lepiej zrozumieć znaczenie powołania do “missio ad gentes”. Modlitwa, słuchanie świadectw, refleksja osobista i dzielenie się doświadczeniem życia z innymi uczestnikami pomagają pogłębić najskrytsze racje wyjazdu na misje; zaś realizowany program, różne warsztaty i wizyty w miejscach znaczących dla chrześcijaństwa i świata salezjańskiego ubogacają umiejętności i doświadczenia, które są znaczące dla ich misji.

Kurs przewiduje cztery moduły: wprowadzający, poświęcony poznaniu dynamik antropologiczno-kulturowych i procesów inkulturacji, dotyczący zasad misjologicznych i związany z salezjańską specyfiką misyjną.

W tym roku w kursie uczestniczy 38 osób: 31 salezjanów i 7 Sióstr Miłosierdzia Jezusa. Kurs będą prowadzić: ks. Václav Klement, Radca ds. Misji Salezjańskich, który odbędzie z każdym z misjonarzy prywatną rozmowę; ks. Maravilla, ks. Placide Carava i ks. Stanisław Rafałko, członkowie Dykasterium ds. Misji; 3 mediatorów kulturowych, salezjanie koadiutorzy Pedro Sachitula i Mark Choi oraz ks. John Baptist Khong Huu Hien.

Kurs rozpoczął się 1 września w Domu Generalnym na via Pisana w Rzymie, a zakończy się 25 września w Turynie 142. Wyprawą Misyjną. W czasie ubiegłych dni misjonarze brali udział w sesjach szkoleniowych w auli, pracach w grupie oraz wspólnych momentach rozrywki i sportu. Podzieleni na grupy językowe, codziennie przewodniczyli i uczestniczyli we Mszy św., a w czasie wieczorowym dzielili się informacjami o poszczególnych krajach i ich kulturze poprzez prezentację power-point czy krótkie filmiki.

Odwiedzili wiele znaczących miejsc w Rzymie: miejsca związane ze św. Pawłem, Apostołem Narodów; Katakumby św. Kaliksta; Historyczne Archiwum Kongregacji “De Propaganda Fide”, koordynującej misje Kościoła Powszechnego; miejsca związane z Ks. Bosko w Rzymie.

W niedzielę, 18 września, misjonarze odwiedzą miejsca, gdzie charyzmat salezjański miał swoje początki. Pielgrzymki do Mornese, Castelnuovo, Valdocco i Turynu będą dopełnieniem ich przygotowania do uroczystego rozesłania w niedzielę 25 września.

Opublikowano 15/09/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca