Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/8/2010 - Hiszpania - Spotkanie salezjanów w formacji Regionu Europa Zachodnia
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SPOTKANIE SALEZJANÓW W FORMACJI REGIONU EUROPA ZACHODNIA
(ANS – Loyola) – W dniach 12-15 sierpnia w Loyola, w Azpeitia, w Domu Duchowości Zgromadzenia Jezusa i Maryi trzydziestu młodych salezjanów w formacji początkowej, pochodzących z Inspektorii Hiszpanii i Francji-Belgii Południowej, spotkało się z ks. Jose Miguelem Nuńezem, Radcą Regionalnym Europy Zachodniej.

Późnym popołudniem, w dniu 12 sierpnia, salezjanie z Inspektorii Francji-Belgii Południowej, Hiszpanii-Bilbao, Hiszpanii-Madrytu, Hiszpanii-Sewilli, Hiszpanii-Walencji, którym towarzyszyli: Radca Regionalny Europy Zachodniej, ks. José Miguel Núńez, Inspektor Bilbao – ks. Felix Urra oraz Delegaci ds. Formacji z Bilbao, Sewilli i Walencji, zgromadzili się na wspólnym spotkaniu, które rozpoczęli odmówieniem nieszporów. Wieczorem Radca regionalny przedstawił treści i motywy tego spotkania, a następnie miało miejsce przedstawienie się uczestników.

Następnego dnia, 13 sierpnia, po modlitwie i śniadaniu nastąpiła pierwsza cześć prelekcji, którą rozpoczął ks. José Joaquin Gomez, który mówił na temat “Młodzież i Salezjanie: ich rzeczywistość”; po czym nastąpiła debata na poruszony temat, w której każdy mógł się wypowiedzieć.

Po południu miała miejsce wizyta w domu rodzinnym św. Ignacego Loyoli, a po niej – refleksja na temat “Rzeczywistość i nasze marzenia”, z wykorzystaniem metody “okrągłego stołu”, zgodnie z którą jeden przedstawiciel z każdej Inspektorii mógł dokonać syntetycznego podsumowania omawianego tematu. Późnym popołudniem została odprawiona Msza św., a wieczorem uczestnicy zwiedzili Bazylikę św. Ignacego Loyoli pod przewodnictwem jezuity, kapłana.

14 sierpnia ks. Juan Bosco Sancho, inspektor walencki, mówił na temat “Młodzi salezjanie i Projekt Europa: wyzwania i perspektywy”, pobudzając do rozmowy i refleksji. Po popołudniu uczestnicy zwiedzili sanktuarium Naszej Pani z Aranzazu pod kierunkiem ojca gwardiana tegoż sanktuarium, ze wspólnoty franciszkańskiej, która opiekuje się tym miejscem. Wizyta zakończyła się uczestnictwem we Mszy św.

W ostatnim dniu, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ks. Núńez poruszył temat “Fundamentalne punkty współczesnej formacji początkowej”, po czym uczestnicy wzięli udział w debacie.

Spotkanie formowanych zakończyło się Mszą św. w Kaplicy Nawrócenia, w domu, w którym urodził się św. Ignacy. Na sam koniec wszyscy uczestnicy otrzymali ikonę św. Pawła, apostoła Słowa, i zrobiono grupowe zdjęcie.

Opublikowano 18/08/2010

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca