Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

10/3/2016 - Filipiny - Przełożony Generalny w inspektorii Filipin Południowych
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – PRZEłOżONY GENERALNY W INSPEKTORII FILIPIN POłUDNIOWYCH

(ANS – Victorias) – W dniu 9 marca Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime rozpoczął swoją wizytę w inspektorii Filipin Południowych, udając się na wyspę Negros, by odwiedzić szkołę techniczną “Don Bosco” w Victorias, pierwsze dzieło salezjańskie erygowane w tym kraju w 1951 r. Przybywając tam w towarzystwie swojego sekretarza – ks. Horacio Lópeza i ks. Godofredo Atienzy – inspektora FIS, został bardzo gorąco przyjęty przez salezjanów, świeckich współpracowników oraz młodzież.

Po południu udał się do Cebu, a stamtąd – do salezjańskiego ośrodka formacyjnego w Lawaan, w Talisay City, gdzie również został bardzo serdecznie przyjęty przez wspólnotę i salezjanów współpracowników oraz orkiestrę, która zagrała na jego powitanie.

W “słówku na dobranoc” Przełożony Generalny podziękował wszystkim za braterskie przyjęcie. Powiedział, że jego serca mocno bije, bo chce powiedzieć, że Rodzina Salezjańska posiada ten szczególny dar, jakim jest charyzmat salezjański. “My to wszystko nazywamy duchem rodzinnym, czymś, czego nie możemy nigdy utracić, ponieważ pochodzi od Księdza Bosko. Jest to rzeczywistość, która została zapoczątkowana przed 150 laty, a która nie tylko tętni życiem, ale ciągle się rozwija”.

Na koniec zwrócił się do młodych aspirantów i nowicjuszy salezjańskich, przypominając im: “Nasze Zgromadzenie jest bardzo żywe na świecie. Mamy wspaniałą Rodzinę Salezjańską, za którą powinniśmy zawsze dziękować Panu”.

Opublikowano 10/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca