Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/3/2016 - Filipiny - Przełożony Generalny z wizytą w inspektorii FIN
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – PRZEłOżONY GENERALNY Z WIZYTą  W INSPEKTORII FIN

(ANS – Manila) – W dniu 4 marca wieczorem Przełożony Generalny ks. Ángel Fernandez Artime dotarł do Manili, aby złożyć wizytę w dwóch inspektoriach: Filipin Północnych (FIN) i Filipin Południowych (FIS), a także uczestniczyć w spotkaniu inspektorów salezjańskich regionu Azja Wschodnia-Oceania (Batulao, 7-11 marca). Towarzyszą mu: jego sekretarz – ks. Horacio López oraz ks. Václav Klement, radca regionu Azja Wschodnia-Oceania.

Po południu odprawił Mszę św. dla członków Rodziny Salezjańskiej w “Don Bosco Technical Institute” w Makati. W homilii podkreślił, że Rodzina Salezjańska musi być żywą obecnością Księdza Bosko dzisiaj i pozostawił dla niej dwa przesłania. “Nie narzekać”, ale raczej służyć i nieść nadzieję. I drugie: “Wyjdźcie na zewnątrz i rośnijcie w liczbie i tożsamości”, niosąc pomoc potrzebującym, pamiętając, ku pociesze, o miłości papieża do Rodziny Salezjańskiej. 

W trzecim dniu pobytu na Filipinach Przełożony Generalny odwiedził dwie placówki salezjańskie, w których pracuje się bezpośrednio z i dla młodych najuboższych: “Don Bosco Tondo” i “Don Bosco Calauan”.

Pierwsza placówka obejmuje parafię z około 100 tysiącami wiernych, ośredek kształcenia techniczno-zawodowego, konwikt i ośrodek młodzieżowy. A poza tym, katecheci parafialni prowadzą tam zajęcia w dwóch szkołach podstawowych i jednym liceum, do których uczęszcza około 5 tysięcy uczniów. W czasie swojej wizyty ks. Á.F. Artime skierował słowa pozdrowienia dla dzieci i ludzi młodych uczęszczających na katechezę niedzielną i pogratulował katechetom z powodu tej ich służby.

Natomiast “Don Bosco Calauan” jest dziełem znajdującym się na granicy inspektorii FIN, które stara się odpowiadać na wyzwania związane z nową ewangelizacją. Wspólnota salezjańska pomaga zorganizować życie ponad 7 tysięcom rodzin, które są bardzo biedne, a które pochodzą z obszaru wielkiego zagrożenia społecznego stolicy kraju. Ks. Á.F. Artime zapoznał się również z różnymi projektami tego dzieła oraz odebrał słowa podziękowania i obietnicę co do dalszej współpracy ze strony burmistrza Calauana i miejscowego biskupa. Po południu otwarł także i poświęcił nowy kompleks kształcenia technicznego.

Opublikowano 07/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca