Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/8/2015 - Sierra Leone - “Don Bosco Fambul”: trzy dary na urodziny Księdza Bosko
Zdjęcie artykułu -SIERRA LEONE – “DON BOSCO FAMBUL”: TRZY DARY NA URODZINY KSIęDZA BOSKO

(ANS – Freetown) – W ramach obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko salezjanie, personel i dobroczyńcy dzieła “Don Bosco Fambul” w Freetown, na terenie inspektorii Afryki Zachodniej Anglojęzycznej, zaprezentowali bardzo szczególne dary na urodziny Świętego Młodzieży: uwolnienie więźniów, ceremonia wręczenia dyplomów młodym kobietom i powrót dzieci ulicy do ich rodzin.

“Jestem pewien, że Ksiądz Bosko docenił te dary, jakie otrzymał na swoje urodziny” – powiedział dyrektor “Don Bosco Fambul” salezjanin koadiutor Lothar Wagner w czasie konferencji prasowej, która odbyła się na początku uroczystości.

Każdego dnia “Don Bosco Fambul” opiekuje się młodymi i chorymi osadzonymi z więzienia “Pademba”. Opiekuni społeczni, pracujący w tym więzieniu, poprzez spotkania z ministrem sprawiedliwości dążą do uwolnienia 79 osadzonych do 31 sierpnia tego roku. Wielu z nich oczekuje na ogłoszenie wyroku od trzech lat, chociaż popełnili małe wykroczenia, w przypadku których jest przewidziana kara więzienia do kilku miesięcy. W ten sposób chce się więc uszanować ich prawa.

Jedyny ośrodek dla dziewcząt i kobiet, które doznały przemocy, znajdujący się w Sierra Leone, to schronisko “Laura Vicuña” w Freetown. Ponad tysiąc dziewczynek i nastolatek znalazło tam schronienie i bezpieczeństwo w czasie ostatnich lat. 142 młodych kobiet jest w stanie z sukcesem dokończyć szkołę, zdobyć odpowiednie umiejętności zawodowe i otrzymać dyplom. Ceremonii wręczenia dyplomów przewodniczyli ks. Américo Chaquisse, radca regionu Afryka i Madagaskar, oraz przedstawiciele rządu.

Wielkie świętowanie miało swój punkt kulminacyjny w dniu 16 sierpnia z udziałem dzieci ulicy z Freetown, które powróciły do swoich rodzin. “Dzieci i młodzież ofiarowały Księdzu Bosko swoje piosenki, talenty i inne prezenty” – poinformował pan Wagner. Po konsultacjach i regularnych wizytach w rodzinach wiele dzieci ulicy jest gotowych do powrotu do swoich rodzin dzięki pomocy opiekunów społecznych.

Opublikowano 20/08/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca