Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

1/4/2015 - Watykan - Kard. Filoni w Iraku, by dać wyraz bliskości, miłości i łączności modlitewnej Papieża
Zdjęcie artykułu -WATYKAN – KARD. FILONI W IRAKU, BY DAć WYRAZ BLISKOśCI, MIłOśCI I łąCZNOśCI MODLITEWNEJ PAPIEżA

(ANS – Watykan) – Kardynał Fernando Filoni, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, ponownie udał się do Iraku. Został tam wysłany przez papieża z okazji Wielkanocy, aby dać wyraz solidarności z rodzinami, które uciekły przed wojną i przemocą, zapewniając o bliskości, miłości i łączności modlitewnej Ojca Świętego. Kardynał był już w tym kraju w sierpniu 2014 roku. 

Jak podaje agencja “Fides”, kard. Filoni dotarł w poniedziałek, 30 marca, do Jordanii, do Ammanu, gdzie odwiedził dwie parafie, które przyjęły uchodźców z Iraku, i spotkał się z odpowiedzialnym za “Caritas” w Jordanii. “Odwiedziłem także pomieszczenia, w których przebywa dwudzieścia rodzin. Podziwiałem i byłem pod wrażeniem wielkiej hojności wielu osób. To pięknie widzieć, że te rodziny są w stanie odnaleźć swoją godność i klimat przyjaźni. W parafii pw. Maryi Matki Kościoła działa szkoła popołudniowa dla dzieci uchodźców. Uczęszcza do niej około 300 dzieci. Jest także prowadzony kurs języka angielskiego dla dorosłych i mały klub dla dorosłych mężczyzn” – powiedział kardynał.

Mówiąc o wysłaniu kard. Filoniego do uchodźców w Iraku, papież przypomniał, że “w Wielkim Tygodniu te rodziny dzielą z Chrystusem tę niesprawiedliwą przemoc, której stały się ofiarami, i uczestniczą w bólu samego Chrystusa”. Przy tej okazji podano do wiadomości, że wraz ze swoim delegatem Ojciec Święty wysłał “colombe” (ciasto wielkanocne) i “konkretny wyraz solidarności”, który został przekazany także rodzinom w Północnej Nigerii, które również cierpią z powodu aktów terroryzmu i przemocy.

A poza tym, także z misji w Iraku powróciła delegacja watykańska Papieskiej Rady “Cor Unum”, papieskiej dykasterii miłosierdzia. Także ona dała wyraz solidarności Papieża i Kościoła z uchodźcami irakijskimi, zarówno chrześcijanami, jak i jezydami oraz innymi prześladowanymi mniejszościami.

Opublikowano 1/04/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca