Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

25/7/2014 - Włochy - Dwusetlecie urodzin Księdza Bosko: ruszają liczne projekty
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – DWUSETLECIE URODZIN KSIęDZA BOSKO: RUSZAJą LICZNE PROJEKTY

(ANS – Turyn) – Na całym świecie salezjańskim – i nie tylko – mnożą się inicjatywy, jakie są podejmowane w kontekście najbliższego spotkania w dniu 16 sierpnia: rozpoczęcie Roku obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko. Zwłaszcza w Turynie, światowym sercu salezjańskiego charyzmatu, przybierają konkretną formę liczne propozycje: udogodnienia dla turystów, szkolenia przewodników, a od wczoraj także strona internetowa. Zaś w innej stronie świata bierze się pod uwagę aspekt ludyczny...

Od dnia wczorajszego, 24 lipca, zaczęła funkcjonować oficjalna strona internetowa we Włoszech, dotycząca wydarzeń związanych z obchodami. Znajduje się na niej kalendarz i “biuro prasowe” (pressroom) dla dziennikarzy, a poza tym wiele innych działów, pozwalających poznać terytorium, miejsca związane z Księdzem Bosko i zapozanać się z dostępnymi usługami.

W porównaniu ze stroną, która została uruchomiona z okazji peregrynacji urny Ks. Bosko we Włoszech, dział pressroomzostał na stałe umiejscowiony wewnątrz nowej przestrzeni web. Dostęp dla tych, którzy już wcześniej się zarejestrowali, pozostaje aktualny. Dla tych którzy, którzy utracili lub zapomnieli swój klucz dostępu, istnieje możliwość jego odzyskania.  

Nowa stronabędzie stopniowo aktualizowana, z podaniem dokładnych wskazówek dotyczących przyszłych wydarzeń, imprez, spotkań, a  także historii i życia świętego, jak również miejsc, w których żył, z propozycjami tras do zwiedzania i opisami wydarzeń, związanych z odwiedzanymi miejscami.

Komitet Dwusetlecia Rodziny Salezjańskiej z Piemontu i Valle d’Aosta rozpoczął także kurs szkoleniowy dla przewodników i osób towarzyszących pielgrzymom i turystom w miejscach związanych z Księdzem Bosko. Kurs – który posiada dwa stopnie – jest adresowany do tych, którzy chcą poznać i pogłębić sylwetkę Księdza Bosko, a także tych, którzy zechcą oprowadzać pielgrzymów po miejscach salezjańskich w Roku Dwusetlecia. Dla wszystkich uczestników jest to okazja do poznania i pogłębienia wiedzy o miejscach, w których żył Ksiądz Bosko: od Becchi, poprzez Chieri, do Torynu i Valdocco.

Są przewidziane dwa spotkania w miesiącu: pierwsze o charakterze teoretyczno-wprowadzającym i drugie, już w samych miejscach, w czwartkowe i sobotnie popołudnia. Kurs ten rozpocznie się 24 września w środę o godz. 18.30 w siedzibie salezjańskiej na Valdocco, a zakończy w marcu. Można się zapisywać do niedzieli, 20 września.

Odpowiedzialni za to przedsięwzięcie są salezjanie: ks. Enrico Lupano i ks. Luca Ramello.

A poza tym warto nadmienić, że można zwrócić się do “Consorzio MON.D.O” (Monferrato Domanda Offerta) i otrzymać drogą internetową “Carta Don Bosco”, narzędzie, które pozwoli zainteresowanym pielgrzymom i turystom uzyskać od przedsiębiorstw tworzących to “konsorcjum” korzystne oferty, związane z pewnymi udogodnieniami i promocjami: noclegi i rezerwacje po niższych cenach, korzystanie z degustacji produktów gastronomicznych i win...

Zaś zupełnie innym rodzajem inicjatywy jest ta pod nazwą “Dom Bosco - O Jogo”, aplikacja zabawowa dla smartfona, która powstała z tą myślą, by “dać poznać Ksiedza Bosko najmłodszym”, jak to wyjaśnia ks. Robert Cappelletti, dyrektor “Parque Dom Bosco”. Grę “wymyślił nauczyciel informatyki Klaudiusz Rhenns ze swoimi uczniami i jest darmowo dostępna w języku angielskim, włoskim i portugalskim. Jest to pierwsza wersja gry, która w miesiącach sierpień-listopad zostanie ulepszona przez wprowadzenie nowych możliwości i funkcji”.

Opublikowano 25/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca